Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » AGRO – TARG W KALSKU ZA NAMI!
Główna » Aktualności, RP Świebodzińska

AGRO – TARG W KALSKU ZA NAMI!

Autor: Red. dnia 2 czerwca 2014

W niedzielę 1 czerwca 2014 r. odbyły się XXI Targi Rolnicze AGRO-TARG 2014 w Kalsku. Organizatorem tradycyjnie był Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku a patronat honorowy nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak.

Lubuska Izba Rolnicza także wzięła udział w tym wydarzeniu. Podczas oficjalnej części imprezy Władysław Piasecki – Prezes LIR, wręczył nagrody ufundowane przez Izbę w konkursie: „Zdrowe, smaczne, oryginalne nasze dania regionalne” dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie, za II miejsce w kategorii „Potrawy z mięsa wieprzowego”. Wszystkich potraw można było skosztować podczas degustacji na stoiskach szkół. Podczas Targów rozstrzygnięto także konkurs na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Wyróżnienie otrzymał Krzysztof Kemuś z Trzebowa, który prowadzi gospodarstwo rybackie o powierzchni ponad 30 ha w gm. Sulęcin. Wyróżniony otrzymał nagrodę od Lubuskiej Izby Rolniczej. Była to także okazja do wręczenia odznaczenia „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” Wojciechowi Półtorakowi.
Targi, jak co roku, skupiły wiele instytucji związanych z rolnictwem, producentów i firm prezentujących swoją ofertę dotyczącą produkcji ogrodowej, roślinnej i zwierzęcej. W sprzyjającej aurze impreza cieszyła się dużą liczbą odwiedzających. Dorośli mogli skorzystać z bogatej oferty producentów roślin ozdobnych, zasmakować pysznych wypieków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, czy wina i miodu od lokalnych producentów; zachwycić się pracami twórców regionalnych promujących rękodzieło, a dzieci poszaleć w przygotowanym dla nich wesołym miasteczku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Gołębi i Drobiu Ozdobnego. W trakcie targów odbyła się także otwarta konferencja „Odnawialne źródła energii w rolnictwie”. Dodatkowo imprezę uświetniły występy zespołów ludowych, konkursy, gry i zabawy dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia naszej foto relacji.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.