Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » DOŻYNKI GMINNE W WITNICY
Główna » Aktualności, RP Świebodzińska

DOŻYNKI GMINNE W WITNICY

Autor: Red. dnia 9 września 2014

Dożynki w Witnicy odbyły się 24 sierpnia 2014 r. Już tradycyjnie było to coś więcej niż tylko święto plonów. W tym dniu mieszkańcy gminy i goście bawili się od rana do późnych godzin nocnych. Dożynkom towarzyszyły liczne gry, zabawy i konkursy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Swój dorobek pokazywały sołectwa i koła gospodyń wiejskich. Były również stoiska ogrodnicze, pszczelarskie i rękodzielnicze. Tradycyjnie dożynkom towarzyszyły wystawy: sprzętu i maszyn rolniczych, zwierząt gospodarskich i drobnego inwentarza oraz „Psów niekoniecznie rasowych”, z możliwością adopcji.
Święto plonów rozpoczęło się uroczysta mszą św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12.00. Następnie barwny korowód dożynkowy ze starostą i starościną dożynek na czele przeszedł ulicami miasta do Parku Drogowskazów, gdzie po przekazaniu władzom miasta chleba z tegorocznej mąki nastąpił obrzęd podzielenia się chlebem z mieszkańcami.
Po części obrzędowej i oficjalnych przemówieniach rozpoczęły się występy artystyczne, turnieje, konkursy i zabawy.
Starostami tegorocznych dożynek byli: Zuzanna Wojciechowska z Mościczek i Zbigniew Marczak z Dzieduszyc Nowych.
Jak w każdym roku, wielką atrakcją były konkursy: wypieku ciast, na najładniejsze stoisko oraz konkurs na najładniejszy wieniec. Tu sołectwa prześcigały się z przeróżnymi pomysłami i dekoracjami.
Delegaci Lubuskiej Izby Rolniczej z gminy Witnica: Czesław Hładki i Bronisław Bach zaakcentowali obecność na dożynkach Lubuskiej Izby Rolniczej poprzez zorganizowanie stoiska promocyjnego.
W programie artystycznym wystąpiły zespoły: Mythos, Lemko Tower, Terno oraz Ada Youshi.

Cz. Hładki

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.