Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » Młodzi Rolnicy RP
Główna » Aktualności, RP Międzyrzecka

Młodzi Rolnicy RP

Autor: Red. dnia 21 października 2014

W Warszawie  18 października zawiązał się Komitet Założycielski Związku  Zawodowego Młodych Rolników RP.  Przewodniczącą Komitetu Założycielskiego została Elwira Pawelec z województwa lubuskiego. W trakcie spotkania ustalono kalendarz Zjazdów Wojewódzkich ZZ Młodzi Rolnicy RP. Krajowy Zjazd Delegatów  planowany jest w styczniu 2015.
Celem Związku Zawodowego Młodych Rolników RP jest reprezentowanie spraw i wartości młodych rodzin rolniczych oraz  podkreślanie roli i znaczenia młodych rodzinnych gospodarstw rolnych w rozwoju społeczno – gospodarczym polskiej i europejskiej wsi.
– Rodzina jest dla nas wartością nadrzędną, młoda rodzina rolnicza to „sól” polskiej wsi, stanowi o przyszłości polskiej wsi, jej rozwoju ekonomicznym, społecznym i kulturowym. Jest ostoją polskiej kultury i tradycji – informuje Elwira Pawelec.
Jak podkreślają członkowie Komitetu Założycielskiego idea powstania  ZZ Młodzi Rolnicy RP jest związana z potrzeba skutecznej reprezentacji interesów młodych rolników na forum krajowym i europejskim
– Tylko jako zorganizowana grupa rolników jesteśmy partnerem dla wszystkich instytucji, administracji, instytutów naukowych, biznesu w kraju i zagranicą – dodaje Pawelec.

Red.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.