Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » SZKOLENIA LEŚNE ZAKOŃCZONE
Główna » Aktualności, Projekty i szkolenia, RP Krośnieńska

SZKOLENIA LEŚNE ZAKOŃCZONE

Autor: Red. dnia 15 grudnia 2014

Zakończył się cykl szkoleń w województwie lubuskim dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie w zakresie „Pielęgnowanie i ochrona upraw leśnych” w ramach działania „Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie”. Na naszym terenie odbyło się łącznie 18 szkoleń, w dwóch cyklach. Ostatnie z nich miały miejsce w IV kwartale bieżącego roku, w Nowym Miasteczku, Nowogrodzie Bobrzańskim, Połupinie, Kalsku i Gliśnie. Szkolenia były realizowane przy współpracy LIR, FAPA, SGGW oraz KRIR. Przeszkolono łącznie 450 osób.
Podczas szkoleń wykwalifikowani wykładowcy  z lubuskich nadleśnictw przybliżyli zagadnienia:
1.               Obowiązki beneficjentów pomocy udzielanej na zalesianie w ramach działań leśnych PROW (2004-2006, 2007-2013).
2.               Podstawy prawne prowadzenia gospodarki leśnej w lasach niepaństwowych.
3.               Elementy gospodarki leśnej w lasach założonych na gruntach wyłączonych produkcji rolnej.
4.               Charakterystyka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych, z uwzględnieniem specyfiki schematów zalesiania.
5.               Zasady BHP obowiązujące podczas wykonywania prac leśnych oraz dobór narzędzi służących do wykonywania poszczególnych zabiegów.
Szkolenie oprócz części teoretycznej zawierało także część praktyczną – grupa pod opieką lokalnego leśniczego oglądała lasy w różnym stadium rozwoju i o różnej specyfice. Uczestnicy szkoleń byli także w szkółkach leśnych, gdzie przyglądali się produkcji sadzonek i dyskutowali, czy lepiej las sadzić czy zasiać. W organizację szkoleń włączyła się spółka przy LIR: „Rolnictwo Lubuskie”. W galerii zdjęcia z ostatnich szkoleń.

Red.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.