Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » UROCZYSTE POSIEDZENIE GORZOWSKIEJ RADY POWIATOWEJ LIR
Główna » Aktualności, Rady powiatowe:, RP Gorzowska, Wyróżnione

UROCZYSTE POSIEDZENIE GORZOWSKIEJ RADY POWIATOWEJ LIR

Autor: Red. dnia 25 maja 2016

W dniu 19 maja 2016r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste posiedzenie Gorzowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie ze Starostą Gorzowskim, z okazji jubileuszu XX-lecia działalności Lubuskiej Izby Rolniczej.

W uroczystości uczestniczyli: Zarząd Lubuskiej Izby Rolniczej – w pełnym składzie, z prezesem Stanisławem Myśliwcem na czele, honorowy prezes LIR Władysław Piasecki, delegat do KRIR, dyrektor z LUW Grzegorz Dłubek, burmistrz Witnicy, wójtowie gmin: Bogdaniec, Kłodawa, Lubiszyn; przedstawiciele terenowych jednostek: ARiMR, ANR, ARR, LODR, dyrektor Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym, przedstawiciele Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Spotkanie otworzył przewodniczący Rady Czesław Hładki wspólnie z wicestarostą Marcinem Cyganiakiem, którzy serdecznie powitali członków Rady oraz zaproszonych gości.

Następnie prezes LIR Stanisław Myśliwiec przypomniał czas reaktywowania samorządu rolniczego,  jak przed dwudziestu latami powstawała i organizowała się izba rolnicza na ziemi lubuskiej, z uwzględnieniem dawnego podziału administracyjnego kraju, tj. w województwie gorzowskim.

Władysław Piasecki, pierwszy i wieloletni prezes Lubuskiej Izby Rolniczej, mówił o roli, znaczeniu i pracy jaką wykonały izby rolnicze na rzecz rozwoju wsi, rolnictwa i obszarów wiejskich, oraz o zadaniach jakie stoją przed samorządem rolniczym.

Andrzej Pawelec, który reprezentuje rolników w samorządzie od 1996 roku, podzielił się uwagami jakie były oczekiwania przed dwudziestu latami oraz co udało się zrealizować.

Uroczystość była okazją wręczenia wyróżnień i złożenia podziękowań za współpracę.

Brązową odznaką „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” została uhonorowana Renata Suchecka. Prezes LIR oraz przewodniczący Rady w podziękowaniu za współpracę wręczyli staroście gorzowskiemu Małgorzacie Domagała statuetkę oraz list gratulacyjny.

Starosta gorzowski oraz wicestarosta wręczyli listy gratulacyjne członkom Gorzowskiej Rady Powiatowej LIR. Z okazji jubileuszu, obecni na uroczystości wójtowie złożyli na ręce prezesa LIR gratulacje oraz pamiątkową statuetkę od gmin powiatu gorzowskiego zrzeszonych w Związku Celowym MG-6.

Przewodniczącemu Gorzowskiej Rady Powiatowej LIR list gratulacyjny wręczył dyrektor Zespołu Szkół w Kamieniu Małym Ryszard Nowicki.

Następnie, w części merytorycznej, Grzegorz Dłubekdyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami LUW - przedstawił zasady powoływania oraz pracy komisji powoływanych przez wojewodę do oszacowania szkód klęskowych w rolnictwie oraz podjęte działania w celu wyeliminowania nieprawidłowości jakie zostały popełnione w 2015roku.

Waldemar Sonnek, kierownik Sekcji Gospodarowania Zasobem OT ANR, poinformował o nowych zasadach obrotu ziemią rolną oraz o wprowadzeniu od 1 lipca br. nowych kryteriów do oceny ofert przy przeprowadzaniu przetargów ograniczonych ofert pisemnych.

Andrzej Trzop, kierownik z Lubuskiego Oddziału Regionalnego ARiMR przedstawił informację o naborze wniosków o dopłaty bezpośrednie oraz o przyznanie wsparcia w naborach ogłoszonych w 2016r.

Rafał Rosiński, ekspert Agro Banku BGŻ BNP Paribas, zapoznał uczestników z ofertą dedykowaną rolnikom zwracając uwagę na promocyjne warunki kredytu na finansowanie bieżącej działalności rolniczej oraz przedstawił prognozy dla rynku zbóż na sezon 2016/17 na rynku europejskim i światowym.

E.R.


Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2021 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.