Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » CENTRALNE TARGI ROLNICZE
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki

CENTRALNE TARGI ROLNICZE

Autor: Red. dnia 16 grudnia 2016

Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała w dniu 25 listopada 2016r. wjazd autokarem na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie k. Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli: członek Zarządu Czesław Hładki oraz delegaci LIR, członkowie Rad Powiatowych i rolnicy.

Centralne Targi Rolnicze zostały zorganizowane po raz pierwszy, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela oraz Ministerstwa Rozwoju. Odbywały się w dniach 25-27 listopada 2016r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym PTAK WARSAW EXPO.

W halach targowych na powierzchni blisko 70 000 mkw. prezentowało swoje oferty 308 wystawców z branży rolno-spożywczej: producenci maszyn i urządzeń rolniczych, ogrodniczych, sadowniczych,  środków ochrony roślin, środków do produkcji rolnej, hodowcy, przetwórcy, dystrybutorzy, przedstawiciele agroturystyki.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.

Przewodnim motywem Targów Rolniczych było promowanie polskich hitów eksportowych w rolnictwie, wszystkiego co w branży rolnej jest nowoczesne i innowacyjne.

Była to doskonała okazja do zapoznania się z rasami zachowawczymi zwierząt gospodarskich w ramach prowadzonego Programu Ochrony Zasobów Genetycznych, innowacjami w sektorze Agro oraz tradycją i kulturą wsi polskiej. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały pokazy stołów bożonarodzeniowych, produkty regionalne, ozdoby oraz wraz z zespołami ludowymi liczne koncerty.

W przygotowanych salach konferencyjnych odbywały się konferencje i wykłady dotyczące rolnictwa, branży spożywczej i współpracy gospodarczej, forum branżowe oraz debata „O roli i przyszłości rolnictwa”.

Pobyt na Targach uświetnił specjalny koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

E.R.

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.