Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » PIKNIK WIEPRZOWY W DROSZKOWIE
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki, Wyróżnione

PIKNIK WIEPRZOWY W DROSZKOWIE

Autor: Red. dnia 22 sierpnia 2017

DSC_2179 (800x530)W dniu 19 sierpnia br. w Droszkowie k. Zielonej Góry podczas dożynek gminnych Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy. Piknik w całości został sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Tego dnia, zmienna i kapryśna ostatnimi czasy pogoda dopisała i po deszczowej nocy, wyjrzało wyczekiwane słońce. Boisko wypełniły liczne stoiska sołeckie oraz tłumnie przybywający uczestnicy imprezy.

Głównym celem zorganizowanego Pikniku była promocja mięsa wieprzowego, a o jego wysokich walorach smakowych mógł przekonać się każdy, kto tego dnia zawitał do Droszkowa.

Wśród wielu smakowicie przygotowanych potraw znalazły się: udziec pieczony, zupa gulaszowa, schab faszerowany śliwką i morelą, karkówka w warzywach, karkówka pieczona, żeberka w kapuście, tradycyjne mielone i schabowy. Powodzeniem cieszyły się również pieczone na grillu kiełbaski, kaszanki i boczek, a na cierpliwych, stojących w długiej na 40 m kolejce, czekała prawdziwa uczta w postaci pieczonych w cieście prosiaków.

Degustacji towarzyszyły liczne zabawy i konkursy. Dla dzieci podczas całego trwania imprezy odbywały się zawody np. hula-hop, rzut do celu, przejście z łyżką pingpongową na łyżce, zabawa: „kto ma więcej piegów” polegająca na przyklejeniu drugiej osobie w jak najkrótszym czasie jak najwięcej papierowych piegów oraz strzelanie z pistoletu wodnego do puszek. Ponadto kącik plastyczny: „kto w chlewiku mieszka” oraz „baloniada” czyli losowanie baloników z zadaniami.

Również dorośli mogli wygrać atrakcyjne nagrody biorąc udział w konkursie wiedzy lub sprawnościowym: „balonowe schabowe”. W konkursie wiedzy przydatne okazywały się broszury informacyjne „Smaczne i zdrowe. Czyli wieprzowina na naszym stole” rozdawane przez hostessy podczas trwania pikniku.

Wydarzeniu towarzyszyły występy zespołów ludowych: Bolero, Kargowiacy, Winne Grona oraz chór „Cantemus Domino”.

Wszystkim biorącym udział w imprezie dziękujemy i zapraszamy na kolejny piknik!

 A. Jędrzejko

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.