Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » SPÓŁKA WODNA LUBISZYN
Główna » Aktualności, RP Międzyrzecka

SPÓŁKA WODNA LUBISZYN

Autor: Red. dnia 12 grudnia 2011

W gminie Lubiszyn, jak i w każdej innej województwa, urządzenia melioracji wodnych podstawowych które leżą w gestii Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych są bardzo zaniedbane. Również dużo do nadrobienia jest w zakresie konserwacji urządzeń szczegółowych.

Członkowie Gorzowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej: Andrzej Pawelec i Marek Krupieńczyk

Na spotkaniach organizowanych przez Lubuską Izbę Rolniczą przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za stan melioracji, jako panaceum na poprawę stanu całości urządzeń melioracyjnych – podpowiadali aby tworzyć spółki wodne. W jaki sposób spółka wpłynie na poprawę w zakresie konserwacji urządzeń podstawowych na razie nie wiadomo. Oby!

Rolnicy z gminy Lubiszyn, grupa inicjatywna w ilości 10 rolników, zebrali się i zdecydowali powołać gminną spółkę wodną. W grupie tej znaleźli się członkowie Gorzowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej: Andrzej Pawelec i Marek Krupieńczyk.

23 listopada 2011r. odbyło się zebranie założycielskie spółki i powołano „Spółkę Wodną Lubiszyn”. Powołano Zarząd Spółki: Przewodniczący – Andrzej Pawelec, Zastępca Przewodniczącego – Marek Krupieńczyk, Członek Zarządu – Marian Witkowski, Sekretarz – Jan Blatkiewicz. Terenem działania Spółki jest gmina Lubiszyn.

Powołanie Spółki odbyło się przy bardzo dużym zaangażowaniu i wsparciu wójta gminy Lubiszyn Tadeusza Karwasza.

Obecnie trwają procedury związane z zatwierdzeniem statutu Spółki oraz nabyciem osobowości prawnej. Przewodniczący zobowiązuje się do informowania na łamach biuletynu „Rolniczy Puls” o bieżącej działalności Spółki.

Gratulujemy i życzymy sukcesów – Redakcja.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.