Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » XIII OLIMPIADA WIEDZY O BHP W ROLNICTWIE ROZSTRZYGNIĘTA
Główna » Aktualności, Konkursy, olimpiady

XIII OLIMPIADA WIEDZY O BHP W ROLNICTWIE ROZSTRZYGNIĘTA

Autor: Red. dnia 10 grudnia 2017

8 grudnia br. odbyła się już XIII edycja olimpiady wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie indywidualnym. Głównym organizatorem była Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze. Wśród współorganizatorów była również Lubuska Izba Rolnicza.

Do LODR w Kalsku w tym roku przyjechało 48 rolników z całego województwa. Każdy z zamiarem sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu BHP.

I etap składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 18 osób. Kolejny test wielokrotnego wyboru pokazał, że poziom jest bardzo wyrównany. Potrzebna była dogrywka ustna, aby wyłonić miejsca na podium.  Uczestnicy na podstawie zdjęć musieli wskazać nieprawidłowości, które rażąco naruszają zasady bezpieczeństwa i zagrażają zdrowiu a nawet życiu rolnika.

Laureatami tegorocznej olimpiady zostali:

I Miejsce – Grzegorz Hanczyn – powiat gorzowski

II Miejsce – Janusz Juszkiewicz – powiat sulęciński

III Miejsce – Łukasz Kijkowski – powiat słubicki

IV Miejsce – Maciej Sendera – powiat krośnieński

V Miejsce – Elżbieta Patek – powiat krośnieński

Dzięki współorganizatorom i sponsorom, którzy wsparli olimpiadę, uczestnicy pierwszych aż 25 miejsc otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę otrzymali dyplom i upominki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, nie tylko zdobytych nagród i wyróżnień, ale przede wszystkim zdobytej wiedzy. Życzymy, aby wykorzystywali ją w swojej pracy, chroniąc zdrowie i życie najbliższych.

A.S.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.