Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » JESIEŃ W GLIŚNIE
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki, Wyróżnione

JESIEŃ W GLIŚNIE

Autor: Red. dnia 1 października 2018

W dniu 23 września 2018r. na terenach pałacowych w Gliśnie odbyły się jesienne Targi Rolnicze zorganizowane przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, pod nazwą „Jesień w Gliśnie”.

W imprezie uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza którą reprezentowali członkowie Zarządu: Czesław Hładki i Andrzej Kuziemski. LIR wystawiła stoisko informacyjno-promocyjne, na którym zainteresowani mogli skorzystać z porad oraz otrzymać prasę rolniczą.

Jak co roku największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska ogrodnicze oferujące m.in. drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, sadzonki, kwiaty doniczkowe, róże, rośliny skalne, cebulki i kłącza. Z nie mniejszym zaciekawieniem, szczególnie przez dzieci, odwiedzane były stoiska wystawy drobnego inwentarza, na której hodowcy prezentowali drób ozdobny, gołębie i króliki.

Rękodzielnicy zorganizowali wystawę swoich prac, a na kiermaszu ogrodniczo-pszczelarskim odbywała się degustacja i sprzedaż różnego rodzaju miodów oraz produktów pszczelarskich. Na stoiskach produktów lokalnych, regionalnych i tradycyjnych można było kupić żywność wysokiej jakości.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i sołectw oferowały własnoręcznie przygotowane potrawy i ciasto oraz uczestniczyły w konkursie kulinarnym „Drożdżowe wypieki na słodko”, na który zgłoszono 13 potraw.

Laureatem konkursu zostało sołectwo Janczewo za „Drożdżowy zwijaniec z makiem”. Drugie miejsce komisja przyznała sołectwu Kiełpin za „Wieniec z brioszki dyniowej” a trzecie miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich z Janczewa za „Placek drożdżowy ze śliwkami kruszonką”. Komisja wyróżniła Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Glisno i 2 Drużynę Harcerską „Wataha” z Glisna za „Chałkę czyli zaplatane ciasto drożdżowe” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Gołębnik” z Sidłowa za „Rogale drożdżowe z marmoladą”.

Podczas Targów czas wystawcom i zwiedzającym umilały śpiewem i muzyką zespoły: „Brzezinki” z Santocka, „Echo” z Wojcieszyc, „Nietoperzanie” z Nietoperza i „Nowinianki” z Nowin Wielkich.

Dziękujemy pani Dorocie Kruszyna, wiceprzewodniczącej Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR oraz jej mężowi Piotrowi za udekorowanie stoiska LIR.

E.R.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2020 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.