Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » MINISTER ROLNICTWA APELUJE O NIE ZAMYKANIE TARGOWISK I BAZARÓW
Główna » Aktualności, Wyróżnione

MINISTER ROLNICTWA APELUJE O NIE ZAMYKANIE TARGOWISK I BAZARÓW

Autor: Red. dnia 26 marca 2020

– W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się – zaapelował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Wdrożone w życie przepisy, ograniczające przebywanie poza miejscem zamieszkania, dopuszczają możliwość robienia zakupów spożywczych i dotarcie do pracy. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie minister J.K. Ardanowski zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają ograniczony dziś zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek.

Minister po raz kolejny zaznaczył, że żywności mamy pod dostatkiem. Umożliwiając normalne funkcjonowanie lokalnym targowiskom dajemy szansę wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad, które znajdują się na na stronie GIS.

Minister Ardanowski zwraca uwagę na odpowiedzialność społeczeństwa, które w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego też uważa, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń GIS możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

Źródło: MRiRW

Zalecenia GIS >> otwórz

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2020 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.