Główna » Aktualności, Wyróżnione

ZGŁASZANIE STRAT PO PRZYMROZKACH W SADACH

Autor: Red. dnia 8 maja 2026

Sadownicy powinni niezwłocznie poinformować Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wystąpieniu przymrozków wiosennych, jeśli ich skutki uniemożliwiają wywiązanie się z podjętych wobec ARiMR zobowiązań. Termin na złożenie oświadczenia o wystąpieniu siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności, które zawiera opis sprawy, uzasadnienie oraz niezbędne dokumenty, to 15 dni roboczych od daty pozwalającej na poinformowanie o zdarzeniu.

W przypadku beneficjentów wsparcia z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych – należy skorzystać z funkcji „Wyślij korespondencję”. Natomiast korzystający z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 stosowną dokumentację mogą dostarczać bezpośrednio do placówek ARiMR, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez e-Doręczenia.

Źródło: ARiMR

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2026 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.