Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » JUBILEUSZOWA GALA WIELKOPOLSKIEJ IZBY ROLNICZEJ
Główna » Aktualności, Konferencje

JUBILEUSZOWA GALA WIELKOPOLSKIEJ IZBY ROLNICZEJ

Autor: Red. dnia 29 grudnia 2016

W środę 14 grudnia 2016 r., dokładnie w kolejną rocznicę uchwalenia przez Sejm RP II kadencji ustawy o izbach rolniczych, Wielkopolska Izba Rolnicza świętowała Jubileusz 120 lat utworzenia i 20 lat reaktywacji samorządu rolniczego w Wielkopolsce. Uroczysta Gala wieńcząca rok jubileuszowych obchodów odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na uroczystość zjechało blisko tysiąc osób z kraju i zagranicy. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Lubuskiej Izby Rolniczej na czele z prezesem Stanisławem Myśliwcem. Uroczystość uświetnił także poczet sztandarowy LIR w osobach: Stanisław Madej, Błażej Szczepanik oraz Czesław Hładki.

Gala Jubileuszowa była znakomitą okazją do uhonorowania wieloletnich działaczy izbowych, osób które tworzą Wielkopolską Izbę Rolniczą oraz przyczyniają się do rozkwitu polskiego i wielkopolskiego rolnictwa. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia: „Zasłużony dla rolnictwa”, „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” oraz najwyższe wyróżnienie Wielkopolskiej Izby Rolniczej pod nazwą „Medalion im. dr. Aleksandra hr. Szembeka“. Przygotowane specjalnie na tę uroczystość pamiątkowe medale 120-lecia samorządu rolniczego w Polsce otrzymały delegacje z 14 wojewódzkich izb rolniczych.

Gala była zwieńczeniem roku jubileuszowego obchodów 20-lecia działalności Wielkopolskiej Izby Rolniczej po jej reaktywacji w 1996 roku. Przez cały miniony rok odbywały się uroczystości subregionalne, różne konferencje, spotkania ze środowiskami rolniczymi, które nie tylko podsumowywały wydarzenia na przestrzeni 20 lat, ale także pozwalały dokładniej poznać działania, jakie Wielkopolska Izba Rolnicza podejmuje na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich.

Źródło: wir.org.pl

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.