Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » ODESZLI OD NAS
Główna » Aktualności

ODESZLI OD NAS

Autor: Red. dnia 21 stycznia 2009

2018

POŻEGNANIE ŚP. HENRYKA ZOŁOTUCHY

z4Z głębokim żalem zawiadamiamy o nagłej śmierci Henryka Zołotuchy, członka Żagańskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej z gminy Wymiarki.

Pan Henryk w środowisku rolniczym postrzegany był jako osoba życzliwa, służąca radą i pomocą. Jednym słowem społecznik z krwi i kości, dlatego z łatwością odnalazł się w strukturach Lubuskiej Izby Rolniczej. Zapamiętamy go jako człowieka otwartego, a jednocześnie skromnego, a przede wszystkim zaangażowanego w sprawy rolnictwa, szczególnie na terenie własnej gminy.

 Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

 

„Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość.”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

 

Ostatnie pożegnanie rozpocznie się 9 listopada 2018 r. w Witoszynie mszą św. o godzinie 12.00, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa.

ZMARŁ Ś. P. STANISŁAW MAREK

Z żalStanisław Marekem zawiadamiamy o śmierci Stanisława Marka, jednego z założycieli i wiceprezesa Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A.

Pan Stanisław był mocno związany i zaangażowany w sprawy lubuskiego rolnictwa. Współpracował z Lubuską Izbą Rolniczą – był aktywnym członkiem Lubuskiego Forum Rolniczego. Zachowamy go w pamięci jako osobę kompetentną, a także życzliwą i skromną.

 

Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

„Jakże trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

Ostatnie pożegnanie rozpocznie się 5 października 2018 r. w Templewie koło Bledzewa mszą św. o godzinie 14.00, natomiast pogrzeb odbędzie się o godzinie 15.00

2017

ŻEGNAMY

Ś.P. PIOTRA TROJANOWSKIEGO

TrojanowskiZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 września br. po ciężkiej chorobie odszedł Ś.P. Piotr Trojanowski – Przewodniczący Nowosolskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej.

Opuścił nas człowiek bez reszty oddany i zaangażowany w sprawy wsi, rolnictwa i regionu, społecznik. Wzorowy rolni i obywatel. Patronował, wspierał i przewodniczył różnym akcjom społecznościowym o zasięgu lokalnym jak i wojewódzkim.

Od I kadencji członek Nowosolskiej Rady Powiatowej LIR, od II kadencji jej Przewodniczący oraz członek Komisji Rewizyjnej Lubuskiej Izby Rolniczej.  Od III kadencji Przewodniczący Komisji Rewizyjnej LIR.

Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”, brązową odznaką „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” oraz statuetką Lubuski Złoty Kłos 2014.

Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

„Nie umiera ten, kto  pozostaje

w sercach i pamięci żywych”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 9.09.2017 r. godz. 11:00 w Sanktuarium w Otyniu, uroczystości pogrzebowe po mszy na cmentarzu w Bobrownikach.

2016

pożegnanie

2015

nekrolog kijak

2014

pożegnanie

 2013

Jerzy Józef Szadkowski

WSPOMNIENIE O WIEJSKIM POECIE

Jerzy Józef Szadkowski – poeta, pisarz, rolnik, mieszkał w Dybowie gm. Żagań (ur. 1954-2013). Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, wydawał w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej – kilka tomików wierszy, książek dla dzieci. Pióro J. Szadkowskiego jest przepełnione nostalgią za odchodzącym światem wsi jego młodości, trafnie ujętej w wierszach tomiku „Chłopskość”, i innych. Przebija przez nie etos ziemi, ale też to,  co najważniejsze w jego wrażliwej duszy, w życiu, zestawienie wartości, nieprzewidywalności natury i pracy nierozerwalnie połączonej ze sposobem życia. Mieszkając do końca na ojcowiźnie, w maleńkiej wsi,  boleśnie odczuwał szybkie zmiany tego świata wsi i rolnictwa, jak nikt inny w kilku słowach wiersza potrafił zawrzeć zrozumienie i tęsknotę za upływającym czasem.

Małgorzata Pałys
Lubuska Izba Rolnicza

Własny opis do twórczości poetyckiej Jerzego Szadkowskiego oraz kilka wierszy można przeczytać tu>>

 

2012

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.