Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » ODESZLI OD NAS
Główna » Aktualności

ODESZLI OD NAS

Autor: Red. dnia 21 stycznia 2009

2022

 Ś.P. ZDZISŁAW JANAS

Z. JanasZ wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś.p. Zdzisława Janasa,

który zmarł 22 lutego 2022 roku.

Odszedł od nas człowiek wielkiego serca, bez reszty oddany i zaangażowany w sprawy rolnictwa i obszarów wiejskich. Społecznik, wzorowy rolnik i obywatel. Zawsze życzliwy, służący radą i pomocą.

Pan Zdzisław z Lubuską Izbą Rolniczą był związany od początku, tj. od 1996r. Jego  działalność i zaangażowanie w pracach samorządu rolniczego przyczyniły się do wytyczenia kierunków działań w imię ochrony interesów zawodowych polskich rolników.

Za zaangażowanie i działalność społeczną był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, m.in. odznaką Zasłużony dla Rolnictwa, Zasłużony dla Samorządu Rolniczego, Zasłużony dla Województwa Lubuskiego, Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa oraz statuetką Lubuski Złoty Kłos.

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia

Zarząd, rolnicy i pracownicy biura Lubuskiej Izby Rolniczej

2021

Cz.-KarczmarŻEGNAMY Ś.P. CZESŁAWA KARCZMARA

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, iż w dniu 4 grudnia br. odszedł od nas ś.p. Czesław Karczmar. Od wielu lat Pan Czesław związany był z szeroko pojętym rolnictwem. Oprócz handlu nieruchomościami, jako meliorant, analizował stan wód w kontekście upraw rolnych i możliwością zahamowania procesu obniżania się wód gruntowych, a tym samym skutków suszy, przede wszystkim rolniczej. Zarówno w tej tematyce, jak i innych, współpracował z wieloma instytucjami i organizacjami, w tym z Lubuską Izbą Rolniczą, aktywnie angażując się w kształtowanie lokalnej polityki rolnej. Pasjonował się także energią odnawialną, w której upatrywał przyszłość funkcjonowania człowieka. Pana Czesława zapamiętamy jako osobę pogodną i otwartą, dążącą do wyznaczonych celów, bezinteresownie dzielącą się swoją wiedzą i mądrością życiową.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 10 grudnia br., a uroczystość pogrzebowa rozpocznie się o godz. 10.00 w kaplicy przy nowym cmentarzu w Zielonej Górze.

str 6

grala

2020

korban

ŻEGNAMY Ś.P. RYSZARDA PIÓRKOWSKIEGO

piórkowskiZ głębokim żalem informujemy, iż po ciężkiej chorobie w dniu 1 listopada 2020 r. odszedł Ś.P. Ryszard Piórkowski wieloletni członek Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR.

Wraz ze śmiercią ś.p. Ryszarda samorząd rolniczy stracił wspaniałego człowieka o wielkim sercu, który swoją postawą zawsze dawał przykład innym. Wielkiego społecznika, od początku związanego z Lubuską Izbą Rolniczą. Gospodarstwo rolne prowadził ponad 40 lat i mimo wielu obowiązków zawsze znalazł czas na pomoc sąsiedzką. Dziękujemy ś.p. Ryszardowi za trud jaki włożył w walkę o lepszy byt dla rolników.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd oraz pracownicy
Biura Lubuskiej Izby Rolniczej

ŻEGNAMY Ś. P. DOROTĘ KRUSZYNĘ

 Z głębokim żalem lubuski samorząd rolniczy oraz pracownicy Lubuskiej Izby Rolniczej żegnają ś.p. Dorotę Kruszynę, która odeszła 2 marca br.

DorotkaOd 3.04.2011 r. czynnie brała udział w strukturach Izby, najpierw pełniąc funkcję Sekretarza Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR, następnie Wiceprzewodniczącej, a w VI obecnej kadencji, piastowała już stanowisko Przewodniczącej Rady i równocześnie członka Walnego Zgromadzenia LIR. Była również Zastępcą Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

W sierpniu 2015 r. powołana została do doradczej Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych w Warszawie.

W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako osoba ze szczerym uśmiechem na twarzy, z pomocną dłonią, która potrafiła tak wiele zdziałać. Nie tylko w sferze działalności społecznej, ale również oddając się manualnym pasjom.

 

„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia.
Żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.
Albowiem to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia.”

Albert Einstein

 

Do zobaczenia Dorotko…

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Zarząd oraz Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 7 marca. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa w Górecku, gmina Zwierzyn, powiat strzelecko-drezdenecki.

2019

ŻEGNAMY Ś. P. RYSZARDA KOZAKIEWICZA

1509733_336346183194238_6175327599380460241_nZ żalem informujemy, iż odszedł od nas

ś.p. Ryszard Kozakiewicz

dyrektor Zielonogórskiej Izby Rolniczej w latach 1997 – 1999.

Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd oraz pracownicy
Biura Lubuskiej Izby Rolniczej

 

 

 

POŻEGNANIE ŚP. WACŁAWA NIEŻURBIDY

W . NieżurbidaZ głębokim żalem informujemy, iż w dniu 20 czerwca 2019 r. odszedł ŚP. Wacław Nieżurbida wieloletni członek Zielonogórskiej Rady Powiatowej LIR.

Samorząd rolniczy stracił w tym dniu człowieka oddanego swojej pasji, jakim było rolnictwo. Wielkiego społecznika, który związał się z Lubuską Izbą Rolniczą od pierwszej kadencji w 1996 roku. Jesteśmy przekonani, że wielu z nas będzie brakowało jego wiedzy, dobrych rad, udzielanej pomocy, czy życzliwego słowa. Swoją postawą dawał przykład innym, a miłość do ziemi i poświęcenie sprawom rolnictwa zaszczepił swoim dzieciom.

„Nikt nie umiera na ziemi, dopóki żyje w sercach tych, którzy zostają”

Rodzinie oraz Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia

Zarząd, rolnicy i pracownicy biura Lubuskiej Izby Rolniczej

———

2018

POŻEGNANIE ŚP. HENRYKA ZOŁOTUCHY

z4Z głębokim żalem zawiadamiamy o nagłej śmierci Henryka Zołotuchy, członka Żagańskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej z gminy Wymiarki.

Pan Henryk w środowisku rolniczym postrzegany był jako osoba życzliwa, służąca radą i pomocą. Jednym słowem społecznik z krwi i kości, dlatego z łatwością odnalazł się w strukturach Lubuskiej Izby Rolniczej. Zapamiętamy go jako człowieka otwartego, a jednocześnie skromnego, a przede wszystkim zaangażowanego w sprawy rolnictwa, szczególnie na terenie własnej gminy.

 Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

 

„Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość.”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

 

Ostatnie pożegnanie rozpocznie się 9 listopada 2018 r. w Witoszynie mszą św. o godzinie 12.00, po której nastąpi ceremonia pogrzebowa.

ZMARŁ Ś. P. STANISŁAW MAREK

Z żalStanisław Marekem zawiadamiamy o śmierci Stanisława Marka, jednego z założycieli i wiceprezesa Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A.

Pan Stanisław był mocno związany i zaangażowany w sprawy lubuskiego rolnictwa. Współpracował z Lubuską Izbą Rolniczą – był aktywnym członkiem Lubuskiego Forum Rolniczego. Zachowamy go w pamięci jako osobę kompetentną, a także życzliwą i skromną.

 

Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

„Jakże trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

Ostatnie pożegnanie rozpocznie się 5 października 2018 r. w Templewie koło Bledzewa mszą św. o godzinie 14.00, natomiast pogrzeb odbędzie się o godzinie 15.00

2017

ŻEGNAMY

Ś.P. PIOTRA TROJANOWSKIEGO

TrojanowskiZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 września br. po ciężkiej chorobie odszedł Ś.P. Piotr Trojanowski – Przewodniczący Nowosolskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej.

Opuścił nas człowiek bez reszty oddany i zaangażowany w sprawy wsi, rolnictwa i regionu, społecznik. Wzorowy rolni i obywatel. Patronował, wspierał i przewodniczył różnym akcjom społecznościowym o zasięgu lokalnym jak i wojewódzkim.

Od I kadencji członek Nowosolskiej Rady Powiatowej LIR, od II kadencji jej Przewodniczący oraz członek Komisji Rewizyjnej Lubuskiej Izby Rolniczej.  Od III kadencji Przewodniczący Komisji Rewizyjnej LIR.

Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”, brązową odznaką „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” oraz statuetką Lubuski Złoty Kłos 2014.

Prosimy rodzinę o przyjęcie wyrazów współczucia.

„Nie umiera ten, kto  pozostaje

w sercach i pamięci żywych”

Zarząd, Rolnicy i Pracownicy Biura

Lubuskiej Izby Rolniczej 

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 9.09.2017 r. godz. 11:00 w Sanktuarium w Otyniu, uroczystości pogrzebowe po mszy na cmentarzu w Bobrownikach.

2016

pożegnanie

2015

nekrolog kijak

2014

pożegnanie

 2013

Jerzy Józef Szadkowski

WSPOMNIENIE O WIEJSKIM POECIE

Jerzy Józef Szadkowski – poeta, pisarz, rolnik, mieszkał w Dybowie gm. Żagań (ur. 1954-2013). Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, wydawał w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej – kilka tomików wierszy, książek dla dzieci. Pióro J. Szadkowskiego jest przepełnione nostalgią za odchodzącym światem wsi jego młodości, trafnie ujętej w wierszach tomiku „Chłopskość”, i innych. Przebija przez nie etos ziemi, ale też to,  co najważniejsze w jego wrażliwej duszy, w życiu, zestawienie wartości, nieprzewidywalności natury i pracy nierozerwalnie połączonej ze sposobem życia. Mieszkając do końca na ojcowiźnie, w maleńkiej wsi,  boleśnie odczuwał szybkie zmiany tego świata wsi i rolnictwa, jak nikt inny w kilku słowach wiersza potrafił zawrzeć zrozumienie i tęsknotę za upływającym czasem.

Małgorzata Pałys
Lubuska Izba Rolnicza

Własny opis do twórczości poetyckiej Jerzego Szadkowskiego oraz kilka wierszy można przeczytać tu>>

 

2012

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2023 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.