Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » STATUETKI LUBUSKIEGO ZŁOTEGO KŁOSA 2017 ROZDANE
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Wyróżnione

STATUETKI LUBUSKIEGO ZŁOTEGO KŁOSA 2017 ROZDANE

Autor: Red. dnia 11 października 2017

 W dniu 6 października br. w Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyła się Jubileuszowa Gala Lubuskiego Złotego Kłosa, organizowanym już po raz piąty przez Lubuską Izbę Rolniczą przy udziale Gazety Lubuskiej. Uroczystego otwarcia dokonał prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec, dziękując wszystkim rolnikom i przedstawicielom instytucji za przybycie i udział w uroczystości, tym bardziej, że niestety nie wszyscy zaproszeni zdołali przybyć, zatrzymani przez szkody wyrządzone szalejącymi w czwartek wichurami. Po wystąpieniu prezesa LIR przedstawiono w skrócie sylwetki wszystkich laureatów z poprzednich edycji, a doniosłości jubileuszu dopełnił specjalnie przygotowany tort i występ zespołu Krajna ze Strzelec Krajeńskich.

Po wspomnieniach nadeszła długo oczekiwana chwila. Spośród 31 nominowanych rolników, wyłoniono 10 laureatów tegorocznej edycji.

Nominowani:

Wojciech Adamczyk, Siedlisko, powiat nowosolski

Tadeusz Błauciak, Nowiny Wielkie, powiat gorzowski

Jacek Brzechwa, Konradowo, powiat wschowski

Tadeusz Brzechwa, Konradowo, powiat wschowski

Anna Czupryniak, Słonów, powiat strzelecko-drezdenecki

Edwin Decker, Bieniów, powiat żarski

Małgorzata Domagała, Starosta Gorzowski

Anna Dubicka, Wełmice, powiat krośnieński

Przemysław i Agnieszka Fabjańczyk, Jabłonów, powiat żagański

Dariusz Gembara, Stara Woda, powiat żarski

Leszek Glezer, Pławin, powiat strzelecko-drezdenecki

Maria i Włodzimierz Gołda, Podbrzezie Dolne, powiat nowosolski

Iwona Kardacka, Osów,powiat strzelecko-drezdenecki

Katarzyna i Ryszard Kotlar, Krzywa, powiat zielonogórski

Roman Kruszakin, Karkoszów, powiat sulęciński

Robert Kubik, Klenica, powiat zielonogórski

Ksiądz Paweł Mydłowski, Duszpasterz Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – województwo lubuskie

Violetta Nowak, Droszków, powiat zielonogórski

Maria i Tadeusz Olejarz, Krosno Odrzańskie, powiat krośnieński

Kazimierz Ostrowski, Złotnik, powiat żarski

Przetwórstwo Mięsne Zbigniew Motyka, Wrzesiny, powiat żagański

Danuta Rosińska, Droszków, powiat zielonogórski

Barbara i Krzysztof Rudzińscy, Nowa Wieś, powiat międzyrzecki

Zofia Smolińska, Przemysław, powiat sulęciński

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka, Strzelce Krajeńskie, powiat strzelecko-drezdenecki

TIPPERARY FARM Sp. z o.o. Kruszyna, powiat zielonogórski

Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa,  Białków, powiat słubicki

Jarosław Tymczyszyn, – Olbrachcice, powiat wschowski

Henryk Witkowski, Zarzyń, powiat sulęciński

Małgorzata i Stanisław Zator, Lubiechnia Mała, powiat słubicki

Marianna i Ignacy Żegleń, Rodzinna Pasieka Wędrowna

 

Szczęśliwymi posiadaczami statuetki Lubuskiego Złotego Kłosa 2017 wyłonionymi w wyniku głosowania Kapituły oraz głosowaniu sms „Gazety Lubuskiej” zostali:

Tadeusz Błauciak, Nowiny Wielkie, powiat gorzowski

Anna Czupryniak, Słonów, powiat strzelecko-drezdenecki – „GL”

Małgorzata Domagała, Starosta Gorzowski„GL”

Leszek Glezer, Pławin, powiat strzelecko-drezdenecki

Roman Kruszakin, Karkoszów, powiat sulęciński – „GL”

Violetta Nowak, Droszków, powiat zielonogórski

Zofia Smolińska, Przemysław, powiat sulęciński

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka, Strzelce Krajeńskie, powiat strzelecko-drezdenecki

Towarzystwo Miłośników Polesia i Białkowa, Białków, powiat słubicki

Henryk Witkowski, Zarzyń, powiat sulęciński

 

Po wręczeniu statuetek na scenę wkroczył zespół „Awiński Show”, który swym występem rozpoczął część rozrywkową piątkowego spotkania, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszystkim – nominowanym i laureatom, biorącym udział w tegorocznej edycji serdecznie dziękujemy, oraz życzymy dalszych sukcesów i pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Podziękowania składamy także do wszystkich sponsorów, którzy poprzez zaoferowane wsparcie przyczynili się do uświetnienia V Jubileuszowej Gali Lubuskiego Złotego Kłosa. Gorąco dziękujemy:

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp.

Lubuski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

Agro Centrum Krężoły

Syngenta Polska

Polska Press Sp. z o.o.

Grupa Producentów Owoców i Warzyw Hortus

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka

Bank Spółdzielczy w Kożuchowie

Spółdzielnia Mleczarska w Żarach

Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień

Lubuski Związek Rolników w Baczynie

Lubuski Związek Hodowców Bydła

Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gorzowie Wlkp.

Lubuski Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Zielonej Górze

Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy S.A.

Gospodarstwo Rolne Teresa i Zdzisław Janas

Gospodarstwo Rolne Anna i Andrzej Kuziemscy

Gospodarstwo Rolne Dorota i Piotr Kruszyna

Bomadek Sp. z o.o.

SKR Strzelce Krajeńskie Sp. z o.o.

C.K. Ziemianin Czesław Karczmar

Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Farm Market

 

Patronat medialny nad imprezą objęli: Gazeta Lubuska, Gazeta Lokalna, Radio Zachód, portal Top Agrar.

 

GALERIA:

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2017 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.