Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » SUKCES ARiMR – DOPŁATY NA REKORDOWYM POZIOMIE TAKŻE W LUBUSKIM
Główna » Aktualności, Stanowiska i komunikaty, Wyróżnione

SUKCES ARiMR – DOPŁATY NA REKORDOWYM POZIOMIE TAKŻE W LUBUSKIM

Autor: Red. dnia 12 lipca 2017
Andrzej Rochmiński - Dyrektor LOR ARiMR w Zielonej Górze

Andrzej Rochmiński – Dyrektor LOR ARiMR w Zielonej Górze

W zakończonej 30 czerwca kampanii 2016 do rolników trafiła rekordowa ilość pieniędzy z tytułu dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła 505,8 mln zł środków przeznaczonych na ten cel dla województwa lubuskiego. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, to najwyższa kwota, jaka trafiła do rolników z tego tytułu. Udało się to dzięki dobrym, merytorycznym zmianom w sposobie zarządzania Agencją. Nie byłoby to również możliwe, gdyby nie sprawnie działający system informatyczny i zaangażowanie pracowników ARiMR odpowiedzialnych za naliczenie i wypłatę dopłat. Wytężona praca całego zespołu pracowniczego, a zwłaszcza pracowników biur powiatowych, przyniosła wymierne efekty. Wydłużony czas na składanie wniosków spowodował, że nasi beneficjenci mogli w dogodnym czasie odwiedzić biura powiatowe bez potrzeby przerywania prac polowych, które w tym okresie są kluczowe dla całego rolnictwa.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich składa co roku w Lubuskim Oddziale Regionalnym ARiMR ponad 19 tys. rolników. Pieniądze z tego tytułu wypłacane są w pierwszej kolejności jako zaliczki od 17 października do 30 listopada, a od 1 grudnia roku, w którym składany był wniosek, jako końcowa płatność. Zgodnie z unijnym prawem, aby uniknąć konsekwencji finansowych 95 proc. dopłat bezpośrednich za dany rok musi zostać wypłacone do 30 czerwca roku następnego. ARiMR zawsze wypełniała ten obowiązek. Ale nigdy wcześniej poziom wypłat nie był tak wysoki jak w ostatniej kampanii.

Wypłata pozostałych płatności obszarowych w kampanii za 2016 r., realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jest na podobnym poziomie jak w ubiegłych latach.

Zobacz tabela płatności 2016

 

Więcej Informacji udziela:

Lubuski Oddział Regionalny ARiMR,   65-120 Zielona Góra al. Zjednoczenia 104.

Telefon: 068 329 27 00, 095 720 81 73. Infolinia 0 800 38 00 84. www.arimr.gov.pl. 

opracowano: Lubuski Oddział Regionalny ARiMR

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2018 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.