Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » TARGI JESIEŃ W GLIŚNIE
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki

TARGI JESIEŃ W GLIŚNIE

Autor: Red. dnia 25 września 2017

W dniu 17 września 2017r. na terenie Pałacu w Gliśnie odbyła się impreza integracyjno-promocyjna pod nazwą „Jesień w Gliśnie”, zorganizowana przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Lubuski oraz Marszałek Województwa Lubuskiego. W imprezie uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza, którą reprezentował wiceprezes Stanisław Madej.

Podczas Jesieni w Gliśnie, jak co roku, było wiele atrakcji, m.in.: wystawa drobnego inwentarza, wystawa i sprzedaż rękodzieła, promocja i sprzedaż produktów regionalnych lokalnych i tradycyjnych, prezentacja osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasze ogrodniczo-pszczelarskie na których odbywała się degustacja i sprzedaż różnego rodzaju miodów, a stoiska ogrodnicze oferowały cebulki, kłącza, róże, kwiaty doniczkowe, byliny, rośliny skalne, drzewa i krzewy owocowe i ozdobne. Była również możliwość skorzystania z porad specjalistów Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Agencji i instytucji działających w rolnictwie i na rzecz rolnictwa.

Panie z KGW, stowarzyszeń, sołectw i gospodarstw agroturystycznych wzięły udział w konkursie kulinarnym „Potrawy z drobiu i dzikiego ptactwa”. Do konkursu zgłoszono 9 potraw. Laureatem zostało sołectwo Kiełpin za przepiórkę w musztardzie i pomarańczach.

Najwięcej emocji i wrażeń dostarczył turniej wsi pod hasłem „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wsi lubuskiej”, którego celem jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, kultywowanie tradycji lubuskiej wsi oraz prezentacja dorobku jej mieszkańców.

W turnieju wzięło udział 5 wsi: Lubno - gmina Lubiszyn, powiat gorzowski, Nowa Niedrzwica - gmina Przytoczna, powiat międzyrzecki, Przemysław - gmina Krzeszyce, powiat sulęciński, Sokólsko - gmina Strzelce Kraj., powiat, strzelecko-drezdenecki, Żabice - gmina Górzyca, powiat słubicki. Drużyny rywalizowały w 9 konkurencjach: scenka rodzajowa z życia wsi, taniec w wykonaniu dzieci w wieku szkoły podstawowej, chleb domowego wypieku, test BHP „Upadek to nie przypadek”, rozpoznawanie grzybów, piłowanie drewna, sztafeta w workach, nawlekanie koralików na nitkę. W ramach promocji wsi każda wioska w namiocie zaprezentowała swój dorobek. W Turnieju zwyciężyli mieszkańcy Sokólska. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i cenne nagrody. Lubuska Izba Rolnicza ufundowała puchar, który wręczył wiceprezes Stanisław Madej drużynie z Żabic za zajęcie III miejsca.Gratulujemy wszystkim zespołom za zaprezentowanie swego dorobku i reklamę wsi, za mobilizację, zmagania, za dostarczenie emocji i wrażeń, za wspaniałą zabawę.

Podczas Targów czas umilały śpiewem i muzyką zespoły: „Kęszyczanki” z Kęszycy Leśnej, „Janczewianki „ z Janczewa, „Nowinianki” z Nowin Wielkich i Górzycka Kapela Ludowa.

 E.R

GALERIA:

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.