Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » POLSKO – NIEMIECKA WIZYTA STUDYJNA W WIECHLICACH
Główna » Aktualności, Konferencje

POLSKO – NIEMIECKA WIZYTA STUDYJNA W WIECHLICACH

Autor: Red. dnia 12 grudnia 2017

W dniu 8 grudnia br. w Wiechlicach odbyła się konferencja dotycząca promocji produktów tradycyjnych i marketingu rolniczego w województwie lubuskim z udziałem delegacji niemieckiej, której przewodniczył Jörg Vogeisänger – Minister Rozwoju Obszarów Wiejskich, Środowiska i Rolnictwa Landu Brandenburgia oraz delegacji z województwa zachodniopomorskiego z Wicemarszałkiem Jarosławem Rzepą. Wśród zaproszonych gości był również Stanisław Myśliwiec Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. Organizatorem spotkania był Departament Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Jako gospodarz terenu spotkanie poprowadził Wicemarszałek UMWL Stanisław Tomczyszyn, który podkreślił rolę środków unijnych i ich pozytywny wpływ na rozwój i wizerunek obszarów wiejskich w województwie. Pochwalił również lubuskie produkty tradycyjne, których z roku na rok przybywa.

W drugiej części wizyty delegacje i zaproszeni goście przenieśli się do gospodarstwa rolnego – Sad Solniki, gdzie mogli zapoznać się z jego działalnością, charakterem produkcji, a także spróbować świeżo tłoczonego soku jabłkowego, prosto z linii technologicznej.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.