Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » RUSZYŁY PRACE NAD UTWORZENIEM OBWODÓW ŁOWIECKICH 206 I 207
Główna » Aktualności, Wyróżnione

RUSZYŁY PRACE NAD UTWORZENIEM OBWODÓW ŁOWIECKICH 206 I 207

Autor: Red. dnia 12 kwietnia 2019

W dniu 21 marca 2019 r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 12 marca 2019 r. w sprawie wskaźników i czynników służących kategoryzacji obwodów łowieckich, które weszło w życie w dniu 28 marca br. i tym samym stworzyło możliwość dla samorządu województwa przystąpienia do prac nad ponownym powołaniem obwodów 206 i 207.

W dniu 4 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się pierwsze robocze spotkanie zespołu opiniodawczo doradczego ds. ustanowienia obwodów łowieckich o numerach 206 i 207, powołanego Zarządzeniem Marszałka Województwa Lubuskiego z dnia 28 marca br. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Kozieja oraz Jarosław Jaszczuk – przedstawiciele zarządu województwa, Marcin Urbaniak – przedstawiciel dyrektora RDLP, Jacek Banaszek – przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZŁ oraz Stanisław Myśliwiec – prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. Do zadań zespołu należy opiniowanie i doradzanie w zakresie przygotowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego w sprawie ustanowienia obwodów łowieckich o numerach 206 oraz 207.

Podczas posiedzenia zespół podjął zagadnienia dotyczące przyjęcia harmonogramu prac, określenia kategoryzacji byłych obwodów 206 i 207, przyjęcia projektu Uchwały Sejmiku Województwa Lubuskiego i skierowania go do zaopiniowania właściwym instytucją wg Prawa Łowieckiego. Możliwie szybkie ustanowienie obwodów umożliwi ponowne wydzierżawienie ich kołom łowieckim, co pozwoli na prowadzenie na tym obszarze racjonalnej gospodarki łowieckiej.

A.S.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.