Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW
Główna » Aktualności, Wyróżnione

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI ROLNIKÓW

Autor: Red. dnia 8 kwietnia 2019

krusW okresie wakacji 2019 roku, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci urodzonych w latach 2004 – 2012 (7-15 lat), których przynajmniej jeden z rodzi-ców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników lub jest uprawniony do świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci, w stosunku do których powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności orzekły niepełnosprawność skutkującą prawem do wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego.

Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach z KRUS są wady postawy, choroby układu ruchu lub układu oddechowego.
Wnioski od zainteresowanych rolników z województwa lubuskiego przyjmuje Oddział Regionalny w Zielonej Górze i placówki terenowe, do 10 maja 2019 roku po uprzednim wypełnieniu skierowania przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę.

Wniosek dostępny jest w siedzibie Oddziału i placówkach terenowych oraz na stronie internetowej KRUS www.krus.gov.pl. Ze strony KRUS uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielegniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu oddechowego odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Świnoujściu, w terminie od 11.08.-31.08.2019 roku. Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadami postawy i chorobami narządów układu ruchu odbędzie się w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w terminie od 08-28.07.2019 roku.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel 68 452 31 06.

Za KRUS

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2019 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.