Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » PO RAZ 25 „PEJZAŻ MUZYKĄ MALOWANY”
Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Konkursy, olimpiady

PO RAZ 25 „PEJZAŻ MUZYKĄ MALOWANY”

Autor: Red. dnia 14 sierpnia 2021

27 czerwca br, w Gościeszowicach, po raz 25 spotkały się zespoły ludowe, aby wspólnie integrować się przy muzyce i ratować od zapomnienia pieśni ludowe i patriotyczne.

XXV Jubileuszowy Regionalny Przegląd Dorobku Kulturalnego Społeczności Lokalnych „Pejzaż Muzyką Malowany” odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Żagańskiego oraz Gazety Lokalnej.

W tym dniu, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, na plac przy Gminnym Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach przybyło tylko 20 zespołów zakwalifikowanych przez Radę Artystyczną.

Trudna, ubiegłoroczna sytuacja pandemiczna spowodowała, że wiele koncertów zostało odwołanych, a grupy śpiewacze nie mogły spotykać się by szkolić głosy, dlatego też organizatorzy zadecydowali, iż wyjątkowo nie zostaną wybrani najlepsi z najlepszych.

Jubileusz to czas dzielenia tortu ale i podziękowań. Wójt Gminy Niegosławice Jan Kosiński podziękował Krystynie Stachów, która wraz z zespołem „Gościeszanki” zapoczątkowała Pejzaż. Ideę konkursu wsparła również Lubuska Izba Rolnicza. Na ręce pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Marzeny Urbańskiej, Dyrektor Biura LIR Anna Słowik przekazała bon pieniężny, który zostanie przeznaczony na wsparcie dla najbardziej potrzebującego zespołu.

A. Słowik

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2023 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.