Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » SZEF KOMISJI ROLNICTWA SEJMU RP – dr JAROSŁAW SACHAJKO
Główna » Aktualności

SZEF KOMISJI ROLNICTWA SEJMU RP – dr JAROSŁAW SACHAJKO

Autor: Red. dnia 20 listopada 2015

beznazwy Stabilizacja cen produktów rolnych i ułatwienie ich bezpośredniej sprzedaży oraz poprawa sytuacji małych gospodarstw – to cele Jarosława Sachajki (Kukiz’15) wybranego we wtorek na przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Kandydaturę dr Sachajki, zgłoszoną przez jego klubowego kolegę Macieja Masłowskiego, poparło 27 posłów, przy braku głosów przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

Poza przewodniczącym komisji na swoim pierwszym posiedzeniu we wtorek, komisja wybrała również pozostałą część prezydium – czterech zastępców. Zostali nimi Dorota Niedziela (PO), Mirosław Maliszewski (PSL), Jan Krzysztof Ardanowski i Robert Telus (PiS).

„Moim zdaniem rolnictwo od dawna jest źle prowadzone. Rolnicy są przeinwestowani i trzeba pomóc im się oddłużyć. Po drugie należy bardziej ustabilizować ceny produktów rolnych i wzmocnić pozycję małych i średnich rolników, którzy według mnie są dyskryminowani” – powiedział PAP Jarosław Sachajko po pierwszym posiedzeniu komisji.

Wskazał też na problemy produkcji zdrowej żywności przez małe grupy producentów rolnych, czemu ma pomóc poprawa ustawy o sprzedaży bezpośredniej.

„Najpierw musi zebrać się prezydium komisji i omówić najbliższe działania. Na początek chcemy spotkać się z ministrem rolnictwa, żeby powiedział, czym chce się zajmować i jakiej pomocy oczekuje. Wtedy pomyślimy o nadzorze, jaki mamy sprawować nad resortem” – dodał. Jak powiedział, chciałby, aby spotkanie z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem odbyło się już w środę.

Za PAP

dr Jarosław Sachajko – urodził się w 1971 w Lublinie.

Ukończył w 1992 fizjoterapię w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu, a w 1996 studia rolnicze na Akademii Rolniczej w Lublinie. W 1998 uzyskał magisterium z zakresu ekonomii w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 2010 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie otrzymał stopień doktora nauk rolniczych na podstawie pracy pt. Ocena produkcyjna, ekonomiczna i energetyczna uprawy ziemniaka oraz pszenżyta jarego w warunkach zróżnicowanej agrotechniki. Pracował jako asystent techniczny na macierzystej uczelni, a także jako asystent w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.