Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » SZKOLENIA Z E-WNIOSKÓW ROZPOCZĘTE
Główna » Aktualności, Projekty i szkolenia, RP Żarska, Wyróżnione

SZKOLENIA Z E-WNIOSKÓW ROZPOCZĘTE

Autor: Red. dnia 14 marca 2018

ARiMR w porozumieniu z LIR organizuje cykl szkoleń z e-Wniosków. Pierwsze z dwunastu  szkoleń odnośnie zasad wypełniania elektronicznych formularzy odbyło się podczas posiedzenia Żarskiej Rady Powiatowej LIR w dniu 12 marca br. Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Marian Dziwulski, przedstawiając wszystkim licznie przybyłym rolnikom powiatu żarskiego osoby szkolące tj. Krzysztofa Czerniawskiego – Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Żarach z/s w Lubsku, Arkadiusza Majchrowskiego – Naczelnika Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich i Izabelę Szulc – Głównego Specjalistę.

Po krótkim przedstawieniu przez Izabelę Szulc zmian w zasadach przyznania płatności obszarowych na rok 2018 w odniesieniu do roku ubiegłego, głos zabrał Arkadiusz Majchrowski, który zapoznał uczestników spotkania z instrukcją korzystania z aplikacji eWniosekPlus. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się m.in.:

wymagania sprzętoweaplikacja eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach Internet Explorer 11.x, Firefox 53.x, Chrome 58.x, Opera 45.x lub w wersjach wyższych

- możliwości aktualizacji wniosku, nanoszenia zmian oraz jego wycofania,

- dodawania załączników – dopuszczalne są tylko formaty PDF a w przypadku zdjęć – JPG, lub osobiście w wersji papierowej

- kwestia ujęcia zwierząt we wniosku – tylko pierwszy posiadacz zwierzęcia, który zgłosił je we wniosku korzysta z płatności w danym roku, oraz wiele, wiele innych.

Na zakończenie jak i podczas całego trwania szkolenia pracownicy ARiMR odpowiadali na liczne pytania od rolników analizując je i odnajdując właściwe opcje na demonstracyjnej wersji aplikacji.

Podsumowując wprowadzane przez ARiMR zmiany, głos zabrał kierownik Biura Krzysztof Czerniawski. Zaapelował, aby nie pozostawiać obowiązku składania wniosku do ostatniej chwili. ARIMR jest bardzo zaangażowana by dotrzeć z niezbędnymi informacjami do jak największej liczby osób, dlatego zwrócił się do obecnych, by zgłaszali potrzebę przeprowadzenia takich szkoleń w swoich miejscowościach. Wtedy również dla lepszego zrozumienia będzie można poprzeć szkolenie realnym przykładem wypełnienia konkretnego wniosku „z życia wziętego”. Dodatkowo w Biurach ARiMR zostaną udostępnione komputery dla osób, które ich nie posiadają oraz w odpowiednim terminie zostanie wydłużony czas pracy tych jednostek.
Z kolei  przewodniczący Rady zaprosił do Biur Powiatowych ODR, gdzie również rolnicy otrzymają odpowiednią pomoc przy wypełnianiu wniosków.

Zapraszamy wszystkich do udziału w szkoleniach i przypominamy, że dzień 15 maja to ostateczna data składania wniosków.

                                                                                                                             Aneta Jędrzejko

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2020 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.