Główna » Aktualności

„BAJKOWA KRAINA” DLA DZIECI WIEJSKICH

Autor: Red. dnia 14 listopada 2013

Poniżej przedstawiamy funkcjonowanie przedszkola wiejskiego, prowadzonego przez Karolinę Iwanicką, małżonkę delegata LIR, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Być może pomogą one innym przedsiębiorczym paniom podjęcie decyzji o podobnym przedsięwzięciu.

W 2007 roku ukończyłam dzienne studia wyższe na kierunku „Zarządzanie Małym i Średnim Przedsiębiorstwem” w stopniu licencjata na PWSZ w Gorzowie Wlkp. Teorię zamieniłam w praktykę dopiero w sierpniu 2012r. kiedy to wygrałam przetarg gminny na prowadzenie przedszkola niepublicznego przez 3 lata.

Przedszkole Niepubliczne działa pod nazwą „Bajkowa Kraina” i mieści się w Lubrzy przy ul. Świebodzińskiej. Do prowadzenia przedszkola niezbędne było rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przedszkole składa się z 2 oddziałów po 25 dzieci każdy, jednak liczba dzieci w przedszkolu to 42. Przedział wiekowy wychowanków to 2,5-5 lat. Dzieci pochodzą z terenu gmin Lubrza oraz Świebodzin.        

W dniu dzisiejszym zatrudniam 4 osoby na pełen etat, posiadam również stażystkę – pomoc przedszkolną oraz osobę na umowę zlecenie (księdza).

Przedszkole utrzymuje się z dotacji gminnej otrzymywanej na każde dziecko, które ukończyło 3 lata. Ponadto rodzice płacą czesne w wysokości 120zł za miesiąc z wyjątkiem dzieci 5-letnich, które realizują roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Oferta mojego przedszkola jest bardzo bogata. W każdym miesiącu przedszkole odwiedza teatrzyk oraz zaproszeni goście, np. policjanci, strażacy, górnicy, leśniczy, bibliotekarka, itp.

Przedszkole posiada również dodatkowo płatną ofertę zajęć dodatkowych takich jak: rytmika, język angielski oraz taniec.

W przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu przez  kucharkę, gdyż przedszkole posiada pełne zaplecze kuchenne oraz stołówkę. Oferta posiłków składa się ze śniadania, obiadu, podwieczorku oraz zupy.   W lipcu 2013 roku został przeprowadzony generalny remont głównego korytarza oraz sali grupy młodszej.

Do tej pory udało mi się skorzystać z dofinansowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz 2 osób odbywających staż. Wszystkie świadczenia otrzymałam z PUP w Świebodzinie.

K. Iwanicka

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.