Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » PROMOCJA WĘDLIN I WYSTAWA PRAC WARSZTATOWYCH
Główna » Aktualności

PROMOCJA WĘDLIN I WYSTAWA PRAC WARSZTATOWYCH

Autor: Red. dnia 19 listopada 2013

Lubuska  Izba Rolnicza zaprasza  na degustację świątecznych wędlin i wystawę prac warsztatowych uczestniczek projektu „Sztuka ludowa – narzędzie w ochronie tradycji” w dniu 24 listopada br. w Ochli podczas imprezy „Św. Katarzyna adwent rozpoczyna”, która odbędzie się w Muzeum Etnograficznym.

Celem  degustacji  będzie  propagowanie idei zdrowego żywienia w oparciu o mięso i jego przetwory oraz przypominanie polskich tradycji przetwórstwa mięsa i produkcji wędlin z wieprzowiny. Tradycyjne smaki polskich wędlin to duży atut naszej żywności, promujemy portal wieprzopedia.pl „Smaki polskie – polska tradycja”.

 Wystawa stroików świątecznych, świec z wosku pszczelego oraz prac ozdobionych techniką decoupage to dzieła pań z obszarów wiejskich po warsztatach z rękodzieła organizowanych przez LIR. Celem  jest zachowanie dziedzictwa wsi dla kultury ludowej a techniki produkcji pamiątek z różnych eko- materiałów (tkanina, papier, drewno, wosk pszczeli, gałązki, itp.).

 Serdecznie  zapraszam do chaty  Łomnica   od 11.00 do godz. 16.00 .

Dyrektor Biura LIR
Małgorzata Pałys

Degustacja oraz wystawa prac będzie połączona z imprezą plenerową „Idą święta – Św. Katarzyna adwent rozpoczyna”, w trakcie, której zaprezentowane zostaną tradycje związane z przygotowaniem świąt. Adwent to szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, w plenerze skansenowskiej wsi będzie można uczestniczyć w warsztatach tradycyjnych ozdób choinkowych, światów, malowania bombek, wykonywania świątecznych stroików, lepienia pierogów, pieczenia pierników, robienia lalek i ozdób szmacianych. Będzie można także próbować świątecznych wędlin i innych potraw, aby poczuć smak zbliżających się świąt. W trakcie imprezy odbędzie się również koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze i spektakl  „Wigilijne impresje teatralne” – oparty na  „Pastorałkach” Tytusa Czyżewskiego w reżyserii Małgorzaty Wower. Będzie można także obejrzeć płaskorzeźbę „Rejtan Przestroga” dłuta Jana Papiny i porozmawiać z autorem.

Wstęp 6 zł/os.

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.