Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » PODPISANIE UMOWY WSPÓŁPRACY LIR Z TUW „TUW”
Główna » Aktualności, Stanowiska i komunikaty

PODPISANIE UMOWY WSPÓŁPRACY LIR Z TUW „TUW”

Autor: Red. dnia 28 grudnia 2015

W dniu 23 grudnia w siedzibie Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze została podpisana Umowa o utworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej „Rolnik Lubuski” pomiędzy Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – reprezentowanym przez Teresę Grzywaczewską – dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Gorzowie Wlkp. a Lubuską Izbą Rolniczą, którą reprezentowali: Stanisław Myśliwiec – Prezes LIR oraz Stanisław Madej – Wiceprezes LIR.

Istotą Związków Wzajemności Członkowskiej jest wspólnota interesów ich członków połączonych więzią terytorialną, zawodową bądź środowiskową. Podstawowym celem utworzenia Związków Wzajemności Członkowskiej jest wzajemna ochrona jego członków.

LIR: Proszę powiedzieć, jakie korzyści będą mieć delegaci Lubuskiej Izby Rolniczej z tytułu podpisania umowy między LIR a TUW.

Teresa Grzywaczewska: Korzyści w wyniku podpisania umowy będą mieli nie tylko delegaci LIR, ale wszyscy lubuscy rolnicy z racji tego, że wszyscy lubuscy rolnicy są członkami Izby Rolniczej, a Izba jest ich reprezentantem. Korzyści będą wymierne, po pierwsze rolnicy będą mogli za pośrednictwem swoich delegatów z rad powiatowych kształtować takie ogólne warunki ubezpieczeń, jakie będą im potrzebne tu, na naszym terenie. W przypadku korzystnego wyniku finansowego, który będzie wyliczany tylko i wyłącznie dla naszego województwa, nasi rolnicy będą mogli wykorzystać pieniądze z nadwyżki na cele zgodne z umową, m.in. na promocje związku, na szkolenia rolników. A przede wszystkim każdy rolnik będzie miał zniżkę z tytułu przynależności do Związku Wzajemności Członkowskiej przy zawieraniu każdej umowy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

LIR: A co w przypadku niekorzystnego wyniku finansowego?

T. Grzywaczewska: Tak jak w innych ubezpieczeniach, nawet wtedy, kiedy nie ma Związku, jak jest strata to jest liczona zwyżka za szkodę. Na przykład, jeśli spowodujemy autem szkodę to w następnym roku mamy zwyżkę z tytułu szkody i tak samo tutaj będzie.

GALERIA:

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.