Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » NOMINOWANI DO LUBUSKIEGO ZŁOTEGO KŁOSA 2018
Główna » Konkursy, olimpiady

NOMINOWANI DO LUBUSKIEGO ZŁOTEGO KŁOSA 2018

Autor: Red. dnia 3 października 2018

Urszula i Łukasz Brzechwa Konradowo, pow. wschowski. IMG_7644W gospodarstwie o powierzchni 98 ha uprawiane są zboża a jego głównym kierunkiem produkcji jest hodowla bydła mlecznego.
Gospodarstwo wielokrotnie uzyskiwało najwyższe miejsce wśród objętych oceną wartości użytkowej bydła w województwie lubuskim w grupie stad 21-50 sztuk.  Pan Łukasz Brzechwa jest współzałożycielem grupy producentów rolnych „Kłos” w Konradowie; członkiem zarządu Powiatowej Spółki Wodnej we Wschowie; czynnym członkiem OSP Konradowo; wielokrotnie wyróżniony w czasopiśmie rolniczym Top Agrar w kategorii „wynalazki rolników”.

 Ewelina i Jan Cisakowscy Gołaszyn, gm. Nowe Miasteczko, pow. nowosolski. Gospodarują na 165 ha a dominującym kierunkiem produkcji jest uprawa zbóż a także buraka cukrowego, uzyskując ponadprzeciętne plony.

davPaństwo Cisakowscy angażują się w życie lokalnej społeczności; działają w Stowarzyszeniu „Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich”. Ponadto pani Ewelina pełni funkcję sołtysa wsi Gołaszyn.

 

 

 

 

 

Anna Dubicka Wełmice, gm. Bobrowice, pow. krośnieński. 200 ha.

Anna DubickaWspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo o kierunku produkcja roślinna – uprawa zbóż,  kukurydzy a także  zwierzęca – żywiec wołowy. Gospodarstwo prowadzone jest zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolnej, w części ekologiczne. Pani Anna Dubicka przez dwie kadencje była członkiem Lubuskiej Izby Rolniczej Powiatu Krośnieńskiego. W roku 2017 odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Członek OSP Bobrowice. Zaangażowana w organizacje dożynek gminnych, zawodów i ćwiczeń sportowo-pożarniczych na poziomie powiatu i woj. Państwo Dubiccy przez ostatnie 20 lat sukcesywnie powiększają areał
i unowocześniają park maszynowy. Prowadzą również hobbystycznie pasiekę w ilości 16 uli.

Józef Bolesław Głowacki Lubniewice, gm. Lubniewice, pow. sulęciński. img,gcsi,0FA2AB54D3C6B9BBE8363D5F99CBA4C658EC8EC2,mpid,10,maxwidth,1347,maxheight,568[1] Pan Józef jest głównym specjalistą ds. bydła i użytków zielonych w Lubuskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Aktywnie działa na rzecz rozwoju rolnictwa i środowiska wiejskiego, posiada duże doświadczenie praktyczne w pracy doradczej. Jest wieloletnim organizatorem szkoleń dla rolników oraz wystaw Bydła Mięsnego i Mlecznego. Jest autorem szeregu cyklicznych publikacji nt. bydła mięsnego w prasie lokalnej, branżowej i ogólnopolskiej. Radny Rady Miejskiej w Lubniewicach obecnej kadencji, Członek Rady Naukowej Parku Narodowego Ujście Warty – od 4 kadencji.

Czesław Hładki Kamień Wielki, gm. Witnica pow. gorzowski. DSC_0547Pow. gospodarstwa 115 ha. W gospodarstwie prowadzona jest produkcja roślinna (uprawa zbóż i rzepaku) a także  hodowla bydła mięsnego w ilości 30 szt. Gospodarstwo prowadzone jest wraz z 2 gospodarstwami rodzinnymi przy wspólnym użytkowaniu sprzętu i maszyn rolniczych. Gospo. Pan Czesław jest osobą szczerą, otwartą, zawsze służy radą i pomocą. Potrafi połączyć obowiązki i pracę w gospodarstwie z pracą społeczną na rzecz rozwoju i rozwiązywania problemów lubuskiej wsi i rolnictwa. Wspiera różnego rodzaju imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym w szkołach fundując nagrody. Jako gorący zwolennik ochrony przyrody popierał potrzebę utworzenia Parku Narodowego „Ujście Warty”, aktywnie uczestnicząc w propagowaniu idei jego powstania. Zaangażowany w ideę powiększania oraz rozwoju gospodarstw rodzinnych, zwłaszcza prowadzonych przez młodych rolników prowadzących hodowlę bydła. Za dotychczasowe zaangażowanie oraz działalność społeczną był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany otrzymując odznaczenia: Zasłużony dla Rolnictwa, Zasłużony dla Samorządu Rolniczego, Zasłużony dla Województwa Lubuskiego, Brązowy Krzyż Zasługi.

Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Kramsko Nowe Kramsko, gm. Babimost powiat zielonogórski.part000001001002 Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Kramsko działa w sektorze rolniczym od 1957 roku. Skupia 100 członków w tym 60 członków w wieku 30-60 lat. Prowadzoną działalnością prezentuje swój dorobek kulturowy, artystyczne i kulturowe osiągnięcia (lokalne potrawy i produkty, stroje ludowe). Współpracują z Lubuską Izba Rolniczą, Urzędem Marszałkowskim, Starostwami i Gminami oraz innymi organizacjami. W woj. lubuskim Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Kramsko jest jedynym KGW mającym działalność gospodarczą.

 

Danuta i Jaremiusz Konieczni, Kursko, pow. międzyrzecki.

sdrGospodarują na 227 ha a dominującym kierunkiem produkcji jest uprawa zbóż i rzepaku. Pan Jaremi jest drugą kadencję członkiem Międzyrzeckiej Rady Powiatowej LIR. Od 1995 r. należy do OSP – obecnie naczelnik OSP w Kursku. W latach 2006-2010 radny Rady Miejskiej w Międzyrzeczu- wiceprzewodniczący komisji rolnictwa. W latach 2002-2006 członek Rady Sołeckiej a w latach 2007-2014 sołtys wsi Kursko. Od 2008 r. do 2012 r. pełnił funkcję wiceprezesa Klubu sportowego FC Kusrko. Drugą kadencję jest członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Międzyrzeczu. Pani Danuta jest członkiem KGW w Kursku a od 2000 r. także członkiem OSP w Kursku. Państwo Konieczni zawsze służą radą i pomocą, potrafią połączyć obowiązki i pracę w gospodarstwie z pracą społeczną na rzecz wsi i gminy, angażując i mobilizując przy tym mieszkańców. Pan Jaremiusz za dotychczasowe zaangażowanie oraz działalność społeczną był wyróżniany i nagradzany otrzymując odznaczenia: Zasłużony dla Rolnictwa, brązowy, srebrny i złoty medal „Zasług dla Pożarnictwa”.

Katarzyna i Piotr Kuprynowicz Nowy Raduszec, gm. Krosno Odrz. pow. krośnieński. Piotr Kuprynowicz 2Prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 145 ha. Dominującymi uprawami są rzepak, kukurydza, pszenica, jęczmień, żyto, a także soja i ziemniaki. W gospodarstwie prowadzone są działania na rzecz ochrony środowiska: baterie fotowoltaiczne, bio-oczyszczalnia ścieków gospodarczych, magazynowanie opakowań po środkach ochrony roślin z odbiorem przez wyspecjalizowaną firmę, wapnowanie, segregacja odpadów, melioracje. Państwo Kuprynowicz są młodymi, pełnymi zapału i pomysłów gospodarzami. Gospodarstwo jest prowadzone z rozmachem, nowocześnie usprzętowione i dobrze rokujące na przyszłość. Pan Piotr jest uczynnym gospodarzem pomagającym innym, działającym na rzecz lokalnego środowiska. Działa w Radzie sołeckiej.

Stanisław Madej Słowin, gm. Dobiegniew pow. Strzelecko-Drezdenecki. 005W prowadzonym gospodarstwie dominuje produkcja roślinna – rzepak, kukurydza, pszenica, jęczmień, żyto, soja, ziemniaki. Pan Stanisław jest delegatem do WZ LIR od I kadencji, przewodniczącym Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR oraz wiceprezesem zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej. Od 1985 r. należy do OSP – od trzech kadencji prezes OSP w Słowinie, członek Zarządu Powiatowego OSP. Przez jedną kadencję radny Rady Miejskiej w Dobiegniewie. Trzy kadencje sołtys wsi Słowin Przez dwie kadencje członek Powiatowej Rady Zatrudnienia w Strzelcach Kraj. W latach 80-tych członek Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego przy ODR w Lubniewicach. Posiada uprawnienia biegłego oceniciela wyceny zwierząt chorych na choroby zakaźne zwalczane z urzędu. Obecnie członek Rady Nadzorczej oraz członek Komitetu Audytu Zachodniopomorskiego Banku Spółdzielczego. Członek Rady Społecznej przy Oddziale Terenowym KOWR w Gorzowie Wlkp. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany otrzymując odznaczenia: Zasłużony dla Gminy Dobiegniew, Zasłużony dla Powiatu Strzelcko-Drezdeneckiego, Zasłużony dla Rolnictwa, Zasłużony dla Samorządu Rolniczego, brązowy i srebrny medal „Zasług dla Pożarnictwa”, „Zasłużony dla Województwa  Lubuskiego oraz złotą odznaką „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa”.

Paweł Mierzwiak Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego.

received_1124255807724586Pełniąc funkcję dyrektora szkoły w Drągowinie, zainicjował realizację wielu projektów dla dzieci z obszarów wiejskich (nauka tańca, pływania, wyjazdy, darmowe upominki). Aktywny przy pozyskiwaniu funduszy unijnych na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Szybko reaguje na sytuacje kryzysowe w rolnictwie poprzez sprawne powoływanie komisji. Każdemu stara się pomóc w trudnej sytuacji, poprzez indywidualne podejście do konkretnej sprawy. By ułatwić i udogodnić życie wszystkim mieszkańcom, na inwestycje w gminie, pozyskuje środki również z funduszy unijnych.

Kazimierz Ostrowski Złotnik, gm. Żary, pow. żarski.

IMG_20180930_181145W gospodarstwie o pow. 50 ha prowadzona jest produkcja roślinna, a także zwierzęca – chów bydła. Pan Kazimierz Ostrowski to rolnik z zamiłowania. Początek swojej kariery rolniczej rozpoczął 38 lat temu, kiedy to przejął gospodarstwo po rodzicach i dziadkach. W ramach prowadzonej działalności rolniczej prowadzi również gospodarstwo nasiennie, o bogatym asortymencie nowych odmian roślin, w którym mogą zaopatrywać się okoliczni rolnicy. Jednak rolnictwo to nie jedyna forma pracy Pana Kazimierza, ponieważ jest on również prezesem OSP Złotnik i Sołtysem wsi Złotnik. Pan Kazimierz cieszy się dobrą opinią, jeśli rolnik czy też mieszkańcy wsi mają jakiś problem wiedzą, że mogą liczyć na pomoc doradczą odnośnie produkcji rolniczej, ale także na zwykłą pomoc sąsiedzką. Organizacja imprez gminnych nie jest mu straszna. Angażuje się także w organizację szkoleń z ARiMR, a także KRUS i ODR w ramach współpracy .

Piotr Paszkiewicz Drożków, gm. Żary, pow. Żary.

Piotr Paszkiewicz2W gospodarstwie o pow. 7,5 ha prowadzona jest produkcja roślinna. Uprawiane są warzywa – kalafior, brokuł, kapusta, buraki, pomidor, ziemniak, pietruszka, marchew, fasola strączkowa. W gospodarstwie prowadzone są działania na rzecz ochrony środowiska – uprawy nawadniane są ze zbiornika magazynującego wody opadowe, przeprowadzane jest wapnowanie gleb, segregacja odpadów. Dodatkową działalnością pozarolniczą Pana Piotra jest przystosowywanie maszyn rolniczych do zastosowania w uprawie warzyw. Dzięki uzyskiwanym plonom wysokiej jakości osiąga dobre i bardzo dobre wyniki finansowe. Pan Piotr chętnie dzieli się swoją wiedzą i udziela fachowej pomocy osobom, które rozpoczynają prowadzenie produkcji rolnej. Współpracuje z młodzieżą, wspiera finansowo i rzeczowo lokalny piłkarski klub sportowy.

Paweł Płocki  Nietków pow. Zielona Góra. W prowadzonym od 2008 roku gospodarstwie o pow. 184 ha dominuje produkcja roślinna – uprawa zbóż, rzepaku i kukurydzy. Gospodarstwo jest wyposażone w sprzęt najnowszej generacji. Przeprowadzane jest regularne wapnowanie gleb zgodnie z analizą zasobów, odnawiane są rowy melioracyjne. Pan Paweł aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz wsi i gminy Czerwieńsk – wspomaga OSP, Radę Sołecką itp.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „FARMER” Marcin Furgal, Borowina, gm. Szprotawa pow. żagański. 20181009_153841Pan Marcin Furgal jest właścicielem firmy „Farmer” od 2000 roku, zajmującej się sprzedażą hurtową i detaliczną środków do produkcji rolnej i ogrodniczej.  Prowadzi również gospodarstwo rolne o pow. 25 ha, w którym dominuje produkcja roślinna – zboża, rzepak, rośliny strączkowe. Prowadzona firma jest bardzo przyjazna klientom – rolnikom i producentom, realizowane są zamówienia na życzenie odbiorcy z dostawą, stosowane są dogodne warunki płatności. Pan Marcin Furgal udziela się społecznie na rzecz rozwoju i aktywizacji swojego rejonu wspierając różne akcje społeczno-kulturalne.

Renata Suchecka Włostów, gm. Bogdaniec, pow. gorzowski. W założonym w 1996 roku gospodarstwie o pow. 60 ha prowadzona jest produkcja roślinna i zwierzęca (opasy).

20180922_154109Do 2017 roku prowadzona była również hodowla bydła mlecznego. Gospodarstwo wielokrotnie zdobywało zaszczytne miejsca w konkursach regionalnych, a w 2004 także w ogólnokrajowym konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Pani Renata jest wieloletnią członkinią Koła Gospodyń Wiejskich, przez dwie kadencje pełniła funkcję sołtysa wsi, od dwóch kadencji jest wiceprzewodnicząca Gorzowskiej Rady Powiatowej LIR. Za swoją działalność społeczną i zaangażowanie wyróżniona odznaczeniami: Zasłużona dla Województwa Lubuskiego oraz brązową odznaką Zasłużony dla Rolnictwa w 2016 roku.

Stanisław Suchecki Tarnawa Rzepińska, gm. Torzym, pow. Sulęcin.

20181002_151706W gospodarstwie o pow. 130 ha prowadzona jest produkcja roślinna – uprawa zbóż (rzepak, jęczmień ozimy, pszenżyto). Gospodarstwo prowadzi wspólnie z małżonką od 1980 roku. Czynny społecznie w gm. Torzym; działa w różnych instytucjach jak: spółki wodne, rada sołecka, w latach ubiegłych także sołtys wsi Tarnawa Rzepińska.

 

 

 

 

Adam Śliwczyński Łochowice, gm. Krosno Odrz.,pow. krośnieński. Pan Adam prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 45 ha. Dominującym kierunkiem produkcji jest produkcja roślinna– uprawa zbóż (żyto, jęczmień, owies, pszenica) a także ziemniaków i truskawek oraz produkcja zwierzęca trzoda chlewna, bydło. Aktywny działacz społeczny – Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, Członek Krośnieńskiej Rady Powiatowej LIR. Czynny uczestnik wszelkich praca na rzecz lokalnego środowiska. Wieloletni sołtys wsi Łochowice – pięć kadencji.

Anna Wąsowicz Krzemów, gm. Krzeszyce, pow. sulęciński. Pani Anna prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 15 ha. Screenshot_20180925-192550W gospodarstwie prowadzonym zgodnie z zasadami dobrej kultury rolnej uprawiane są zboża – jęczmień, pszenżyto, pszenica, kukurydza. Pani Anna od 2003 roku piastuje stanowisko sołtysa wsi Krzemów-Łukomin. Czynnie angażuje się w działalności i integrację swoich mieszkańców organizując spotkania, imprezy plenerowe, festyny. Wykonała wiele prac w sołectwie, tj. remont sali wiejskiej, boisko do gry w siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, a z funduszu sołeckiego – drogi gminne. Laureatka plebiscytu GL „Sołtys roku 2018”. W marcu br. została odznaczona oznaką Zasłużony dla Rolnictwa.. Domeną pracy mieszkańców wsi Krzemów są wielokrotnie wyróżniane piękne wieńce dożynkowe, których Pani Ania jest współautorką. W tym roku stworzony wieniec  zdobył I miejsce w województwie oraz V miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.