Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki

JUBILEUSZOWE TARGI ROLNICZE W GLIŚNIE

Autor: Red. dnia 25 maja 2023

W dniach 20-21 maja 2023r. na terenach parkowych wokół Pałacu w Gliśnie odbyły się XXX Targi Rolnicze. Była to Jubileuszowa Impreza wystawienniczo-promocyjna zorganizowana przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

W Targach uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza, którą reprezentowali: prezes Stanisław Myśliwiec, wiceprezes Czesław Hładki, członek Zarządu Marek Grabia oraz dyrektor Biura Anna Słowik.

Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze oferujące kwiaty balkonowe, rabatowe, rośliny skalne i wodne, drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, iglaki , byliny, sadzonki warzyw, malin, truskawek, cebulki kwiatów i inne.

Panie z KGW prezentowały swe osiągnięcia, a za pysznym ciastem ustawiały się długie kolejki. Rękodzielnicy zorganizowali wystawę swych wyrobów z możliwością dokonania zakupów.

Wśród wystawców można było również odwiedzić stoisko Lubuskiej Izby Rolniczej.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających, a szczególnie dzieci, cieszyła się Wystawa Drobnego Inwentarza oraz Konkurs Odchowu Cieliczek w którym cieliczki po ringu oprowadzały dzieci hodowców, prezentując oceniane cielęta.

Targom towarzyszyła X Lubuska Wystawa Bydła Hodowlanego.

Na scenie odbyło się wręczenie dyplomów za wieloletnią współpracę przy organizacji Targów Rolniczych w Gliśnie. Dyplom z wyrazami podziękowania dla Lubuskiej Izby Rolniczej odebrał prezes Stanisław Myśliwiec. Odbyło się również podsumowanie Wystawy Drobnego Inwentarza oraz Wystawy Bydła Hodowlanego.

Pobyt na Targach umilały występy chórów oraz ludowych zespołów śpiewaczych.

W Konkursie Odchowu Cieliczek zorganizowanym przez Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu, Filia w Skwierzynie uczestniczyło 8 cieląt od 4 hodowców: Gospodarstwo rolne Bartosza Hukiewicza ze Staropola, Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe SKIOLDPASZ sp. z o.o. w Lubinicku, Gospodarstwo rolne Romana Kruszakina z Karkoszowa, Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe sp. z o.o. w Smogórach.

Komisja konkursowa oceniała pokrój, charakter mleczny, pielęgnację i higienę oraz sposób prezentacji. Pierwsze miejsce zdobyła cieliczka OMA 4 Bartosza Hukiewicza.

X Lubuską Wystawę Bydła Hodowlanego zorganizowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wraz z Lubuskim Związkiem Hodowców Bydła w Zielonej Górze. Hodowcy bydła mlecznego zaprezentowali 18 sztuk jałowic rasy PHF-HO w dwóch kategoriach.

Wśród jałowic w wieku 12-16 miesięcy tytuł czempion zdobyła jałowica VALERIA z Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień sp z o.o. Tytuł wiceczempion – jałowica LATÓWKA 19 z Przedsiębiorstwa Rolno-Przemysłowego SKIOLDPASZ sp. z o.o. w Lubinicku.

Wśród jałowic cielnych: tytuł czempion zdobyła LAMA z Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień sp z o.o. Tytuł wiceczempion – jałowica ABSA38 z Przedsiębiorstwa Rolno-Przemysłowego sp. z o.o. w Smogórach.

Na Wystawie Drobnego Inwentarza przyznano wyróżnienia:

Puchary Dyrektora Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego dla:

– Wiesława Nizińskiego z Kostrzyna nad Odrą „Najlepszy Hodowca Drobiu Rasowego”

– Tadeusza Kozajdy z Deszczna „Najlepszy Hodowca Królików”

– Doroty Krawczyk z Deszczna „Najlepszy Hodowca Kurek Rasowych”

– Ryszarda Kowalskiego z Goruńska „Najlepszy Hodowca Nutrii”

Dyplomy okolicznościowe dla:

– Beaty Zarębskiej z Bogdańca za stawkę kurek rasowych

– Bolesława Wireńskiego z Sulęcina za stawkę królików rasowych

– Michała Ulatowskiego z Zielomyśla za stawkę królików rasowych

– Jerzego Kosieli z Glisna za stawkę kurek rasowych

– Damiana Mikosia z Żubrowa za stawkę królików rasowych

E.R.

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.