Lubuska Izba Rolnicza » Archiwum bloga » POMOC NA WYRÓWNANIE KWOTY UTRACONYCH PRZYCHODÓW W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EKOLOGICZNĄ NA ODRZE TYLKO DO 21 LIPCA
Główna » Aktualności

POMOC NA WYRÓWNANIE KWOTY UTRACONYCH PRZYCHODÓW W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EKOLOGICZNĄ NA ODRZE TYLKO DO 21 LIPCA

Autor: Red. dnia 19 lipca 2023

Nabór wniosków o przyznanie wsparcia na wyrównanie kwoty utraconych przychodów w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze w 2022 r. trwa do 21 lipca 2023 r. Dofinansowanie ma charakter pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

Dokumenty od zainteresowanych dofinansowaniem do 21 lipca 2023 r. przyjmują właściwe ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ubiegający się o to wsparcie powinien prowadzić działalność gospodarczą w sektorze rybołówstwa lub akwakultury i:

– jako armator statku rybackiego posiadać specjalne zezwolenie połowowe wydane na 2022 r. na Zalew Szczeciński, Zalew Kamieński lub jezioro Dąbie, upoważniające do wykonywania rybołówstwa komercyjnego na tym obszarze lub

– być uprawnionym do rybactwa w zakresie prowadzenia chowu lub hodowli ryb (także w sadzach lub innych obiektach przeznaczonych do chowu lub hodowli ryb) z wykorzystaniem wód Odry, kanałów odrzańskich lub starorzeczy połączonych z Odrą, lub

– być uprawnionym do rybactwa w zakresie prowadzenia połowów ryb narzędziami i urządzeniami połowowymi w obwodach rybackich ustanowionych na wodach Odry, kanałów odrzańskich lub starorzeczy połączonych z Odrą w celu wprowadzenia ryb do obrotu.

Podmiot taki musi oprócz tego legitymować się dwoma numerami identyfikacyjnymi – nadanym w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, a także nadanym przez powiatowego lekarza weterynarii w trybie przepisów o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Wysokość pomocy w przypadku armatorów wynosi 7700 zł za 1 GT (pojemność brutto) statku rybackiego. Natomiast jeśli chodzi o podmioty uprawnione do rybactwa, jest ona równa kwocie utraconych przychodów z tytułu wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa lub akwakultury w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2022 r.

Więcej informacji i formularz wniosku – otwórz

Źródło: ARiMR

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.