AKADEMIA INDYKA
W ośrodku Kormoran w Sulęcinie w województwie lubuskim dziś tj. 18 listopada odbywa się specjalistyczne szkolenie w ramach Akademii Indyka czyli projektu, kompleksowo zajmującego się tematem hodowli i chowu indyka. Prezes LIR Władysław Piasecki – „Spotkanie Akademii zainaugurowano na Ziemi Lubuskiej ze względu na jedno z czołowych miejsc w produkcji indyka. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele LIR.”
Celem przedsięwzięcia jest wsparcie polskich hodowców indyków w poprawie wskaźników ekonomicznych oraz dobrostanu ptaków. Akademia Indyka powstała z inicjatywy De Heus Sp. z o.o., przy współpracy z Partnerami – najlepszymi, doświadczonymi specjalistami w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata:
Firmy te są odpowiedzialne za wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego mięsa indyczego. Dzięki temu spotkania Akademii Indyka stanowią wyjątkowe kompendium wiedzy dla uczestników, dostarczając informacji, dotyczących każdego etapu produkcji indyczej, od genetyki po ubojnie.
– Rynek indyka w Polsce od wielu lat jest na fali wznoszącej i cały czas się rozwija. Z roku na rok rośnie ilość wyprodukowanego mięsa indyczego oraz jego spożycie, w efekcie czego zajmujemy drugie miejsce wśród największych producentów w Unii Europejskiej. Wyprzedzają nas jedynie Niemcy. Niestety liczna grupa hodowców indyków od wielu lat zmaga się z różnymi problemami hodowlanymi, które w pewnym stopniu spowalniają ich rozwój. I właśnie dlatego powstała Akademia Indyka – by wspomagać tych hodowców i zapewnić im dostęp do kompleksowej wiedzy.” – – mówi Michał Szafryna, kierownik produktu ds. drobiu De Heus. dodaje.
Akademia Indyka to cykl 6 spotkań w ramach Akademii Indyka – każde dedykowane innemu, konkretnemu zagadnieniu, omawianemu przez innego eksperta. Spotkania, adresowane są do wszystkich zaproszonych osób, które na co dzień prowadzą profesjonalną hodowlę bądź chów indyka, a odbywać się będą kwartalnie w dwóch rejonach Polski. Pierwsze wykłady będą miały miejsce 18 listopada w Sulęcinie i 20 listopada w Iławie.
Podczas spotkań światowi specjaliści odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania hodowców, związane m.in. z zootechnicznymi aspektami produkcji, hodowlą bez antybiotyków, dobrostanem indyków i najnowszymi trendami chowu. Prelegenci udzielą także uczestnikom wskazówek praktycznych, które wskażą jak efektywnie poprawić wyniki hodowli.
Projekt potrwa do 2016 roku, obejmując specjalistycznym wsparciem merytorycznym hodowców indyków z całej Polski.
Red.