Główna » Aktualności

„BEZPIECZNIE NA WSI” W OCZACH DZIECKA

Autor: Red. dnia 20 lipca 2011

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Zielonej Górze, uprzejmie informuje, że przy współudziale Okręgowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze, Lubuskiej Izby Rolniczej oraz Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego przeprowadziła i wyłoniła laureatów I etapu Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi”.

Prezes KRUS, Henryk Smolarz ogłosił I Ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań w środowisku pracy i życia rolników, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci wiejskich w trakcie ich zabaw i obecności w pobliżu osób wykonujących prace rolnicze.

Konkurs obejmuje etapy wojewódzki i centralny. Do pierwszego etapu w województwie lubuskim zostało zaproszonych 50 szkół podstawowych, z których 36 nadesłało prace. Spośród 624 nadesłanych prac, Komisja konkursowa dokonała oceny prac plastycznych między innymi pod względem zgodności pracy z hasłem konkursu, formatu pracy. Prace były ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa to klasy od 0 do 3, w tej kategorii nadesłano 381 prac, w II grupie wiekowej to klasy od 4 do 6, w tej kategorii nadesłano 243 prace.

Komisja konkursowa wyłoniła po 3 laureatów z każdej grupy wiekowej.

Wręczenie nagród odbyło się 17 czerwca 2011 roku w siedzibie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Zielonej Górze.

Na zaproszenie organizatorów konkursu, w uroczystości wręczenia nagród oprócz laureatów i osób wyróżnionych uczestniczyli również przedstawiciele szkół oraz rodzice i opiekunowie.

Laureatami konkursu etapu wojewódzkiego w województwie lubuskim,  zostali :

w I grupie wiekowej (klasy 0-3)

I miejsce – Klaudiusz Duczemiński z  klasy II w  Szkole  Podstawowej w Kołczynie

II miejsce – Kacper Fudali z klasy  II w Szkole Podstawowej w Trzebielu

III miejsce – Mateusz  Jaskulski z klasy III w Szkole Podstawowej w Kargowej

w II grupie wiekowej (klasy 4-6)

I miejsce- Andżelika Końko z klasy VI  w Szkole Podstawowej w Stypułowie

II miejsce – Aleksandra Olejnik z klasy V  w Szkole Podstawowej w Klenicy

III miejsce – Patrycja Dudek z klasy V  w Szkole Podstawowej w Otyniu

Ponadto komisja  wyróżniła prace:

w grupie I, Róży Łuczak z klasy II  w Szkole Podstawowej  w Kargowej oraz Wiktorii Kaczmarek z klasy I w Szkole Podstawowej w Kargowej,natomiast w grupie II, Katarzyny Kopacz z klasy V w Szkole Podstawowej w Dobiegniewie i Agaty Wojtaś z klasy IV  w Szkole Podstawowej w Krzeszycach.

Laureaci, wyróżnieni oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali  nagrody rzeczowe  od organizatorów konkursu (rower, aparaty  fotograficzne, mp4, gry planszowe, maskotki).

KRUS OR w Zielonej Górze

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.