Główna » Aktualności, RP Gorzowska, RP Międzyrzecka

BOMADEK NAJLEPSZY W POLSCE

Autor: Red. dnia 25 maja 2007

W hotelu Jan Sobieski w Warszawie 24 maja odbyła się  konferencja zorganizowana przez redakcję dwutygodnika Agro Trendy oraz Krajową Radę Drobiarską z okazji ogłoszenia wyników III edycji Rankingu Zakładów Drobiarskich. Celem seminarium   była  szeroko rozumiana promocja laureatów oraz całego sektora a także możliwość przedstawienia jego problemów obecnym na imprezie przedstawicielom rządu i agencji rządowych.  W trakcie imprezy, w której uczestniczył również  Jan Krzysztof Ardanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi laureaci konkursu otrzymali   puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcą III edycji Rankingu Zakładów Drobiarskich dwutygodnika AgroTrendy została firma BOMADEK Sp. z o.o. z Trzebiechowa, która zgromadziła na swoim koncie 150 pkt. Drugie miejsce zajęły Zakłady Drobiarskie KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. z Koziegłów (141 pkt.), a trzecie przypadło Ubojni Drobiu „PIÓRKOWSCY” z Dmosina, która uzyskała łącznie 135 pkt.

Zarówno BOMADEK jak i Ubojnia Drobiu „PIÓRKOWSCY” potwierdziły, że ich wysokie lokaty w poprzedniej edycji rankingu nie były przypadkiem. Ten pierwszy był triumfatorem I edycji Rankingu i wiceliderem klasyfikacji II edycji. Z kolei Ubojnia Drobiu „PIÓRKOWSCY” była laureatem ubiegłorocznego Rankingu, zajęła też trzecie miejsce w jego I edycji.

Tuż za podium znalazły się: INDYKPOL S.A. z Olsztyna (miejsce 4), a także DROP S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego oraz TWIST Sp. z o.o. z Rybnika (ex aequo na miejscach 5-6).
W pierwszej dziesiątce Rankingu znalazły się ponadto: PPHU INDROL Sp.J. z Rostarzewa, PPH INDYK MAZURY Sp. z o.o. z Ostródy, Ubojnia Drobiu „ŁUKOSZ” ZPM Sp. z o.o. z Lubajn oraz ZPM ŁUKOSZ Sp.J. z Chybii.

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.