Główna » Aktualności

FUNDACJA AGROSTUDENT

Autor: Red. dnia 19 marca 2013

Fundacja AGROStudent powstała z myślą o młodych mieszkańcach wsi, którzy chcą studiować na uczelniach rolniczych. Jest to pierwsza w Polsce instytucja kierująca swoją ofertę programową do tej grupy odbiorców.

Głównym celem organizacji będzie pomoc w edukacji, zdobywaniu wiedzy i doświadczenia niezbędnego w osiągnięciu zawodowego sukcesu. Fundacja AGROStudent zostanie fundatorem stypendiów dla uzdolnionych studentów uczęszczających na uczelnie rolnicze.

Studentom objętym programem stypendialnym będziemy starali się zapewnić pomoc w zakresie zagwarantowania miejsca w akademiku lub dojazdów na uczelnię, wyżywienia i pokrycia wszelkich kosztów związanych z procesem kształcenia. Fundacja będzie również organizować studenckie praktyki na wyspecjalizowanych gospodarstwach rolnych, gdzie będą mogli zdobyć doświadczenie i umiejętności, które ułatwią znalezienie pracy po ukończeniu studiów.

Kolejny projekt jaki będzie w przyszłości realizowany w ramach działalności fundacji będzie polegał na organizacji szkoleń, które nauczą uczestników jak ułatwić i usprawnić zarządzanie własnym gospodarstwem. Naszymi Partnerami w realizacji tej misji są największe firmy branży agro, instytucje działające na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz media branżowe. Fundacja AGROStudent współpracuje z Pierwszą Ogólnopolską Telewizją TVR. Organizacja w swoich działaniach kieruje się mottem „Fundacja AGROStudent to dobry początek ! ”.

Źródło: www.tvr24.pl

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.