Główna » Aktualności, RP Międzyrzecka

JAKI LOS ELEWATORA W NOWOGRODZIE BOBRZAŃSKIM?

Autor: Red. dnia 20 lipca 2012

 Przed żniwami na początku lipca Lubuska Izba Rolnicza zwróciła się do Prezesa Elewarru Bronisława Tomaszewskiego o los jednego z największych podmiotów skupowych w regionie.

Lubuska Izba Rolnicza, w związku ze zbliżającymi się żniwami otrzymuje dużą ilość zapytań od rolników, przede wszystkim z powiatów: zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego, dotyczących magazynów, kaszarni i młyna w Nowogrodzie Bobrzańskim, należących do spółki ELEWARR. Mając na uwadze interes rolników Zarząd LIR również zainteresowany jest losami ELEWARR Sp. z o.o. w Nowogrodzie Bobrzańskim i prosi o przekazanie informacji co dalej będzie się działo z tymi budynkami, czy być może jest jakaś koncepcja na reaktywację jednostki.

Nadmienić należy również, że obiekty spółki ELEWARR w Nowogrodzie Bobrz. spełniając niegdyś m.in. funkcję podmiotu skupowego zbóż, miały kluczowy wpływ na koniunkturę i rynek zbóż okolicznych powiatów i województwa. Dlatego ważne jest, zwłaszcza dla rolników z tego rejonu, przywrócenie takiej funkcji.

Red.

Do pobrania:

Odpowiedź prezesa Elewarr na pismo LIR pobierz>>

Pismo do Komisji Rolnictwa Sejmiku Województwa Lubuskiego w spr. Elewarr pobierz>>

Stanowisko Sejmiku Województwa Lubuskiego w spr. Elewarr  pobierz>>

Jak Elewarr padł na peryferiach – artykuł w Gazecie Wyborczej z dnia 26 lipca 2012 r. otwórz 

Elewarr Sp. z o.o. w Nowogrodzie Bobrzańskim

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.