Główna » Aktualności

JEMIOŁÓW – WIOSKA Z HERBEM

Autor: Red. dnia 26 marca 2013

Najczęściej Jemiołów kojarzony jest z wieżą radiowo – telewizyjną. Mieszkańcy tej 300 osobowej wsi robią ciekawe inicjatywy. Skansen Maszyn Rolniczych pokazuje historię prac rolniczych i rzemieślniczych. Inicjatorem jego powstania był Mirosław Chochoł, zmobilizował  innych do oddawania maszyn, np. młocarni, sieczkarni, bron, pługów, snopowiązałki czy śrutownika. Okazuje się, że dzieciom trudno zgadnąć do czego mogą służyć niektóre sprzęty, tym bardziej więc rola edukacyjna takich miejsc jest ważna. Ostatnio zorganizowano  kuźnię, wóz drabiniasty z zaprzęgiem konnym.

Na stawach zamieszczono  domki dla kaczek.

Staraniem Mieczysławy i Karola Rudolfów  zmieniono dzwon kościelny, ufundowany w 200 6r  z okazji XXV – lecia ich ślubu.

PrzEstrzeń wsi zdobią rzeźby wykonane przez artystę ludowego Arkadiusza Świerzko.

jemiołów posiada od pięciu lat swój herb  stworzony przez Ryszardę Adamowicz. Piękna jemiołuszka na liściu jemioły nie pozostawia niedomówień i oddaje wizerunkową nazwę wsi. Barwy herbu „mówią”, że wieś była, jest i będzie wsią rolniczą a jemioła oznacza skruchę, zgodę, przebaczenie i pojednanie. Wieś posiada stronę internetową, gdzie prezentowane są wydarzenia oraz osobowości wsi.

Red.

GALERIA:

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.