Główna » Aktualności

JUBILEUSZ 150-LECIA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

Autor: Red. dnia 3 listopada 2016

W dniu 18 października 2016r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń

W uroczystości udział wzięły przedstawicielki KGW z powiatów północnej części województwa lubuskiego: gorzowskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego i sulęcińskiego.

Na uroczystości jubileuszowe została zaproszona Lubuska Izba Rolnicza, którą reprezentowali: Czesław Hładki – członek Zarządu oraz Dorota Kruszyna – wiceprzewodnicząca Strzelecko-Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR.
Delegaci Lubuskiej Izby Rolniczej złożyli na ręce Antoniny Korban-Kowalskiej – Prezes WZRKiOR wyrazy podziękowania dla Pań za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwijania i pielęgnowania polskiej tradycji i kultury, za wpływ na rozwój polskiej wsi; życzenia pomyślności i gratulacje wraz z bukietem kwiatów.

Uroczystość była okazją do wręczenia zasłużonym działaczkom KGW pamiątkowych statuetek. Każda z Pań otrzymała także czerwoną różę. Miło nam poinformować, że odznaczeniem wyróżniona została Dorota Kruszyna, również bardzo aktywna działaczka samorządu rolniczego.

Jubileuszowe spotkanie zakończono degustacją specjalnie na tą okazję upieczonego tortu.

Red.

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.