Główna » Aktualności, RP Krośnieńska

KOLEJNE DWA WARSZTATY DLA KOBIET ZA NAMI

Autor: Red. dnia 7 listopada 2013

Kolejne warsztaty artystyczne pt. „Sztuka ludowa – narzędzie w ochronie tradycji” za nami. Kobiety z obszarów wiejskich spotkały się w Połupinie k/Krosna Odrz. oraz w Leniwce pod Świebodzinem. Najlepiej przebieg oraz atmosferę warsztatów oddadzą wypowiedzi uczestniczek:

Ewa Bajda-Górska z Budachowa uważa, że: „Warsztaty są świetną okazja do spotkań oraz wymiany doświadczeń wśród uczestniczek. Nabytą wiedzę oraz umiejętności wykorzystam do dekoracji swojego domu. Również nowo poznane techniki decoupage pokażę swoim dzieciom, co pozwoli poprzez zabawę spędzić z nimi więcej czasu”.

Zofia Michalska z Połęcka już wcześniej uczestniczyła w warsztatach z zachowania dziedzictwa wsi organizowanych przed rokiem przez Lubuską Izbę Rolniczą. Pani Zofia zaznacza, że: „ Zdobyta wiedzę praktyczną wykorzystuję w domu oraz podczas lokalnych imprez i dożynek. W swoim gospodarstwie domowym uwielbiam dekorować okna poprzez upinanie firan w finezyjny sposób. Również jestem samoukiem, jeśli chodzi o dekorowanie potraw czy pielęgnację ogrodu. Bardzo podobają mi się warsztaty a przedmioty, które wykonałam stroik z naturalnych surowców oraz ramkę ozdobioną metodą decoupage  na pewno upiększą mój dom.

Lubuska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza kobiety z obszarów wiejskich województwa lubuskiego na kolejne warsztaty, które odbędą się:
08.11 – Muszkowo koło Krzeszyc (powiat sulęciński)
13.11 – Dobiegniew (powiat strzelecko-drezdenecki)

Dla uczestników przewidziane są materiały warsztatowe i szkoleniowe oraz obiad i serwis kawowy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (max 15 uczestników) obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń. Należy dodać, że każda uczestniczka wychodzi z warsztatów zadowolona i dowartościowana, oraz nie kryje uśmiechu na twarzy, a do domu zabiera małe arcydzieła własnoręcznie wykonane, które będą jeszcze przez długi czas cieszyć oko.

J.Nadborska

GALERIA:

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.