Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze

LUBUSKIE ŚWIĘTO KONIA

Autor: Red. dnia 18 czerwca 2019

Impreza odbyła się na Terenie klubu sportowego CENTAURUS,

Jest to obiekt, który spełnia wszystkie kryteria niezbędne do przeprowadzenia dwudniowej imprezy z udziałem 60 koni.

Podobnie jak w latach ubiegłych Lubuskie Święto Konia odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiej Izby Rolniczej. Patronat medialny – Gazeta Lubuska.

W sobotę 15 czerwca komisja oceniła 4 grupy koni ras szlachetnych. Wszystkie konie ze względów technicznych oceniane były w hali.

Pierwsza grupa to młodzież z rocznika 2016 i 2017, która oceniana była  w ruchu luzem oraz w wolnych skokach, najlepszy koń tej konkurencji ogier Tradycjonal SK hodowli i własności Pana Sylwestra Kosińskiego  z Siedlnicy, otrzymał kwalifikacje do uczestnictwa w konkursie wolnych skoków podczas międzynarodowej imprezy jaką jest Cavaliada Poznań. Był to najważniejszy konkurs przeprowadzony w sobotę. Bezpośrednio po  zakończeniu skoków odbyła się Polowa Wierzchowa Próba, w której wzięło udział pięć klaczy, a następnie ocenione zostały źrebięta z rocznika 2019, oraz klacze szlachetne.

W niedzielę prezentacja tym razem koni rasy śląskiej odbyła się na hipodromie, również oceniane były 4 grupy.

Źrebięta z rocznika 2017, klacze, oraz młodzież roczników 2018 i 2017.  Najliczniejszą stawkę stanowiły klacze rasy śląskiej, dla których puchary za trzy najlepsze miejsca ufundował Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. Impreza przeprowadzona została w miłej atmosferze, oraz sprzyjającej szczególnie w niedzielę pogodzie.

 

 

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.