Główna » Aktualności, Wyróżnione

NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ LUBUSKA – II ETAP

Autor: Red. dnia 10 maja 2016

pole29 maja br. obradowała Komisja Konkursowa „Najpiękniejsza Wieś Lubuska”. Spotkanie komisji, w której uczestniczyła również Lubuska Izba Rolnicza przebiegało w roboczej atmosferze, do przeanalizowania były bogate materiały opisowe, fotograficzne oraz prezentacje multimedialne.  Celem konkursu jest podniesienie atrakcyjności i poprawa jakości życia jej mieszkańców poprzez aktywizację i integrację mieszkańców wsi, wzmacnianie tożsamości lokalnej, ochronę dziedzictwa kulturowego wsi, estetyka i zachowanie krajobrazu wiejskiego wsi oraz zwiększenie zaangażowania  w inicjatywy lokalne. Zgłoszenia do edycji konkursu 2016 nadesłało  16 wsi, mimo to wybór był bardzo trudny. Wszystkie były bardzo dobrze przygotowane, zgodnie z regulaminem i ocena formalna przebiegła  sprawnie. Komisja ustaliła ostateczną liczbę miejscowości, które odwiedzi i dokona ich oceny. Nagrody w konkursie ufundowane w ramach KSOW dla wygranych wsi wynoszą  za I miejsce 8 tysięcy, za II 6 tys. i za III- 4 tys. zł, tak więc jest o co walczyć, by wykorzystać te środki dla swoich mieszkańców.

Dziesięć miejscowości zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu. Poniżej ostateczna lista miejscowości, które będą walczyć o tytuł „Najpiękniejszej Wsi Lubuskiej 2016”:

  1. Gmina Żary, miejscowość – Lubanice
  2. Gmina Trzebiechów, miejscowość – Podlegórz
  3. Gmina Drezdenko, miejscowość – Trzebicz
  4. Gmina Deszczno, miejscowość – Osiedle Poznańskie
  5. Gmina Bledzew, miejscowość – Stary Dworek
  6. Gmina Łagów, miejscowość – Jemiołów
  7. Gmina Niegosławice, miejscowość – Gościeszowice
  8. Gmina Kożuchów, miejscowość – Broniszów
  9. Gmina Kłodawa, miejscowość – Zdroisko
  10. Gmina Santok, miejscowość – Janczewo

Wszystkim wybranym liderom  wsi  gratulujemy i przed nami kolejny etap oceny oraz wizytacji na miejscu, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Sołtysi miejscowości zostaną poinformowani o dacie i godzinie przyjazdu Komisji Konkursowej. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w połowie czerwca`16  na uroczystej konferencji z udziałem wszystkich uczestników.

mp

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.