Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Konkursy, olimpiady, Wyróżnione

OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH

Autor: Red. dnia 15 marca 2016

Zakończyły się etapy wojewódzkie Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016 organizowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej. W województwie lubuskim finał odbył się 11 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Po raz czwarty osoby w wieku 17-40 lat prowadzące lub pomagające w prowadzeniu gospodarstw rolnych, a także uczniowie szkół rolniczych mogą sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny rolnictwa. Olimpiada składała się z etapu testowego, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy. Dziesięć osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów przeszli do etapu ustnego, który w tym roku składał się z 15 pytań – slajdów, w których trzeba było odpowiedzieć co przedstawia dane zdjęcie oraz dwóch pytań opisowych. Komisja sumując punkty z dwóch etapów wyłoniła laureatów. Pierwsze pięć osób weźmie udział w finale krajowym, natomiast laureaci z miejsc 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe. W organizację Olimpiady włączają się instytucje związane z rolnictwem i wspierające inicjatywy edukacyjne na terenach wiejskich. Również w tym roku Lubuska Izba Rolnicza wsparła Olimpiadę fundując puchar i nagrodę da laureata II miejsca, które wręczył Czesław Hładki Członek Zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej.

W tym roku województwo lubuskie w finale krajowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, która odbędzie się 17 marca br. w Modliszewicach, a ścisły finał 18 marca w Kielcach podczas Targów Agrotech, będą reprezentowali:

1. Tomasz Musiał- uczestnik indywidualny
2. Patryk Rawlik- ZSCKR w Kamieniu Małym
3. Mateusz Cieślikowski- ZSCKR w Henrykowie
4.Grzegorz Hanczyn- ZSCKR w Kamieniu Małym
5. Dawid Żmuda- Trzebiatowski- ZSCKR w Kamieniu Małym

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu wojewódzkiego, a szczególnie laureatom z pierwszych pięciu miejsc, którym życzymy powodzenia w finale krajowym.

P. Sas

GALERIA:

 

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.