Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki

PIKNIK MLECZNY W ŻAGANIU

Autor: Red. dnia 14 października 2017

W dniu 6 października 2017 roku w Pałacu Książęcym w Żaganiu Lubuska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem Pikniku była popularyzacja spożycia mleka i jego przetworów wśród konsumentów oraz przedstawienie jego walorów. Podczas imprezy na uczestników czekało wiele atrakcji. Przede wszystkim można było wzbogacić swoją wiedzę na temat walorów odżywczych i smakowych mleka, gdyż przeprowadzona została degustacja z produktów mlecznych. Degustacjom i występom artystycznym towarzyszyły konkursy oraz zabawy skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, jak np. wykonywanie polecenia balonika, dojenie krowy, konkurencja układania puzzli, wyścig krówek. Ogromną atrakcją okazało się zdobienie ciasteczek – krówek kolorowym lukrem, za przygotowanie których serdecznie dziękujemy Dorocie Kruszynie – wiceprzewodniczącej Strzelecko – Drezdeneckiej Rady Powiatowej LIR.

Różnego rodzaju konkursom towarzyszyły także gry i zabawy ruchowe, modelowanie balonów, zamykanie dzieci i dorosłych w bańkach mydlanych oraz pokaz i nauka iluzji. Wszystkie konkurencje nagradzane były wspaniałymi nagrodami. Na głównej scenie przeprowadzono konkurs wiedzy o mleku z nagrodą główną AGD. Poza konkursami, grami i zabawami przygotowano prelekcję z zakresu spożywania produktów mlecznych.

Uczestnicy otrzymywali również broszury informacyjne o wartości odżywczej mleka oraz materiały promocyjne i reklamowe. Oprawę muzyczno – artystyczną uczestnikom zapewnił FRS Piotr Korsak oraz zespół pieśni i tańca „Krajna” ze Strzelec Krajeńskich.
Mimo niesprzyjającej aurze wszyscy uczestnicy pikniku wrócili do domu zadowoleni. „To był super dzień, pełen atrakcji i wrażeń” podsumowały dzieci uczestniczące w Pikniku.

Piknik Mleczny w całości został sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

A. Słowik

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.