Główna » Aktualności

PLANTATORZY TRUSKAWEK ŚWIĘTOWALI

Autor: Red. dnia 12 maja 2014

W dniu 9 maja br. zebrali się w Zielonej Górze  i świętowali swoje X-lecie udziałowcy grupy producenckiej „Hortus” z Ochli.  Na uroczyste spotkanie,
tuż przed sezonem zbioru  jednego z najsmaczniejszych owoców,  grupa zaprosiła wielu gości z instytucji i organizacji współpracujących z Hortusem. Bogaty dorobek i rozwój Zrzeszenia przedstawiła prezes Barbara Dubicka-Kaczmarczyk, szefująca od początku grupie plantatorów truskawek, skupiająca obecnie 16 plantatorów o areale 100 ha upraw owoców miękkich – głównie truskawek oraz malin i poziomek.   

Lubuska Izba Rolnicza, którą reprezentowali Andrzej Kuziemski oraz Małgorzata Pałys,  doceniając dokonania producentów, jak i wykorzystane możliwości wsparcia unijnego, złożyła na ręce władz Zrzeszenia – serdeczne gratulacje i szczególne słowa uznania. Plantatorzy  Hortusa są jedną z 60 grup producenckich w województwie lubuskim,  stanowiąc dobry przykład komercyjny do powstawania kolejnych takich podmiotów . Na uroczystość przybył
z gratulacjami wicewojewoda Jan Świrepo oraz członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn. Ze świata naukowego przybyła  wspierająca grupę profesor Barbara Łabanowska z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, która od 40 lat zajmuje się szkodnikami roślin jagodowych i entomologią roślin sadowniczych.

Spotkanie uświetnił występ filharmoników zielonogórskich oraz quiz muzyczny. Imprezie towarzyszyły rozmowy kuluarowe oraz  doskonała zabawa, a dobra atmosfera doda sił przed sezonem zbioru z zapowiadającą się kapryśną aurą. 

Wszystkim lubuskim plantatorom życzymy udanego sezonu!

Red.

LINK do rozmowy nt. działalności Hortusa

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.