Główna » Aktualności

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI

Autor: Red. dnia 14 czerwca 2013

W dniu  13.06 w Teatrze Lubuskim podczas koncertu „Na swojską nutę” zostały ogłoszone wyniki konkursu „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom” oraz wręczenie nagród dzieciom.  Z ramienia Lubuskiej Izby Rolniczej w imprezie uczestniczyli: Andrzej Kuziemski – członek zarządu LIR oraz Stanisław Myśliwiec – delegat do KRIR.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Państwowej Inspekcji Pracy i Lubuskiej Izby Rolniczej zorganizowała etap wojewódzki już III-go Ogólnopolskiego  Konkursu  Plastycznego.

Konkurs miał na celu zwiększyć bezpieczeństwo dzieci wiejskich w środowisku pracy i życia rolników, a upadki to dominująca przyczyna wypadków w gospodarstwach rolnych. Z tego zadania dzieci wywiązały się bardzo dobrze.

W konkursie wzięło udział 522 uczniów ( 35216   w kraju) z 41 szkół ( 2183   w kraju).

Do  szkół biorących udział w konkursie dotarli pracownicy KRUS wraz z inspektorem Państwowej Inspekcji  Pracy z pogadanką dotyczącą przedstawienia zasad ochrony zdrowia i życia podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem przyczyn upadku i jego skutków.

Laureaci konkursu w grupie od 0 do 3 klasy:

I miejsce – Iga Chwałyk z SP w Wiechlicach

II miejsce – Hanna Samulska z SP w Osiecznicy -praca Hanny Samulskiej została wyróżniona na szczeblu centralnym

Laureatka wraz z rodzicami i rodzeństwem uczestniczyła w uroczystości wręczania nagród w Warszawie, w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej w dniu 6 czerwca br .

III  miejsce Magda Najdek z SP w Wichowie

W drugiej kategorii od 4 do 6 klasy

I miejsce Agata Drozdek – Zespołu Edukacyjnego w Brzeźnicy

II miejsce  Przemysław  Kruszyna z SP w Gościmcu

III miejsce Wiktoria Kimla z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

Komisja postanowiła dodatkowo wyróżnić 39 prac.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe (tablety, aparaty fotograficzne, mp-3 oraz gry planszowe) ufundowane przez organizatorów konkursu. Lubuska Izba Rolnicza ufundowała trzy nagrody wyróżnienia dla dzieci.  Nagrody wręczali laureatom:

Pana Krzysztof  Pawlak – Dyrektor KRUS OR w Zielonej Górze

Pana Stanisław  Tomczyszyn – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego

Pana Franciszka Grześkowiaka – Okręgowego Inspektora Pracy

W imieniu Prezesa LIR  pana Władysława Piaseckiego – członek Zarządu LIR pan Andrzej Kuziemski.

Całej imprezie towarzyszyły występy zespołów: ” Jagienki z Bogdańca”, ” Śpiewaj mi ” z Bogdańca, „Źródło ” ze Szkoły Podstawowej ze Starosiedla k / Gubina, pod kierownictwem Krzysztofa Hamerskiego, „CANTILENA ” z Czerwieńska oraz Zespół Śpiewaczy z Pałcka z Dominikiem Fijałkowskim/biorącym udział w edycji programu ” Bitwa na głosy ” w grupie Urszuli Dudziak.

GALERIA:

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.