Główna » Aktualności, RP Żarska, Targi rolnicze i dożynki

POSIEDZENIE MIĘDZYRZECKIEJ RADY POWIATOWEJ LIR

Autor: Red. dnia 3 czerwca 2013

Posiedzenie Międzyrzeckiej Rady Powiatowej LIR odbyło się 29 maja 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczewie, w którym uczestniczyli rolnicy gminy Pszczew.

Posiedzenie otworzył i prowadził przewodniczący Rady Błażej Szczepanik.

Tematem spotkania były sprawy dotyczące stanu i utrzymania urządzeń melioracji wodnych podstawowych w powiecie międzyrzeckim ze szczególnym uwzględnieniem gminy Pszczew; problemy związane z niekontrolowanym wzrostem populacji bobrów i w związku z tym coraz liczniejszymi szkodami bobrowymi; procedury i zasady przeprowadzania kontroli administracyjnej i na miejscu w ramach wsparcia bezpośredniego i z tytułu ONW- prawa i obowiązki rolnika w procesie kontroli i skutki kontroli oraz informacja o naborze w 2013r. wniosków na działania z PROW 2007-2013.

Dlatego, celem przedstawienia i omówienia powyższych zagadnień, udzielenia wyjaśnień oraz dokonania niezbędnych uzgodnień, zaproszeni zostali przedstawiciele Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W posiedzeniu uczestniczyli: Paweł Rembarz – dyrektor oddziału LZMiUW, Janusz Pałczyński – kierownik Inspektoratu, Wincenty Piworun – zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Andrzej Chinalski – zastępca dyrektora LOR ARiMR, Andrzej Hulnicki – kierownik Biura Powiatowego ARiMR, Paweł Rajchat – BWI ARiMR.

W spotkaniu uczestniczył także wójt gminy Pszczew Waldemar Górczyński.

Spotkanie było okazją przedstawienia i rozwiązania spraw niepokojących rolników które często utrudniają gospodarowanie, czy nawet funkcjonowanie gospodarstw.

E.R.   

GALERIA:

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.