Główna » Aktualności, Projekty i szkolenia, RP Nowosolska

POSIEDZENIE NOWOSOLSKIEJ RP ORAZ SZKOLENIE

Autor: Red. dnia 23 lutego 2015

Dnia 20 lutego br. w „Złotym Łanie” w Otyniu odbyło się posiedzenie Nowosolskiej Rady Powiatowej, w którym uczestniczyli również okoliczni producenci rolni. Zebranych  powitał przewodniczący Piotr Trojanowski, który przedstawił program oraz rada przegłosowała wybór kandydata do Powiatowej Rady Zatrudnienia, którym został ponownie Bogdan Żurawski.
Następnie uczestnicy zostali poinformowani o systemie dopłat bezpośrednich na 2015 rok wraz z warsztatami praktycznymi wypełniania wniosku o przyznanie płatności. Zwracali uwagę na wiele zmian obowiązujących na ten rok. 
Pracownicy Biura Powiatowego ARiMR w Kożuchowie zaprezentowali w sposób przystępny- rodzaje płatności, sposoby naliczania zazielenienia oraz obszarów proekologicznych. Zachęcali do  składania wniosków przez Internet. Rolnicy kierowali wiele szczegółowych pytań do pracowników Agencji. Było to jedno z ostatnich spotkań Rady w obecnej Kadencji, trwającej do 4 kwietnia br. Następnie odbyło się szkolenie zorganizowane przy współpracy LIR i Krajową Radą Spółdzielczą nt. Podniesienie wiedzy w zakresie działania spółdzielni rolniczych, z uwzględnieniem zarządzania spółdzielnią oraz prowadzenia działalności finansowej i marketingowej. W tym temacie również producenci kierowali wiele zagadnień problemowych, na które eksperci KRS udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

mp

Galeria:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.