Główna » Aktualności

PREWENCJA LEPSZA NIŻ KARANIE

Autor: Red. dnia 6 grudnia 2010

W VI edycji Olimpiady wiedzy „Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie indywidualnym”, która odbyła się 3 grudnia br. w Kalsku wyłoniono najlepszych rolników. Konkurs był zorganizowany dla rolników indywidualnych województwa lubuskiego przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze przy współudziale UM, LUW, Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, KRUS Oddziału Regionalnego w Zielonej Górze, ANR Oddziału Terenowego w Gorzowie Wlkp., Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze, Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp., ARiMR w Zielonej Górze.
Zainteresowanie udziałem w olimpiadzie znacznie wzrosło – zgłosiło się ponad 50 rolników. Mimo trudnych warunków pogodowych przybyło 34 osoby.
Olimpiada przebiegała w 3 etapach, dwóch testach pisemnych wielokrotnego wyboru oraz części ustnej. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. Organizatorzy i sponsorzy przeznaczyli kilka tysięcy złotych na nagrody rzeczowe dla laureatów, np.za I miejsce był laptop.Za kolejne miejsca również cenne nagrody od sprzętu AGD do urządzeń przydatnych w każdym gospodarstwie.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali wydawnictwa wspierające prewencję bhp oraz gadżety i kalendarze przygotowane przez organizatorów.

Jury w składzie:
-Janusz Pawlak – Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze
-Wanda Cichowska – Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
-Marceli Jezierski – Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku
-Izabella Madziarz i Agata Dulat – Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Zielonej Górze
-Anna Markiewicz – Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze oraz
-Małgorzata Pałys – dyrektor Lubuskiej Izby Rolniczej w Zielonej Górze
wyłoniło laureatów VI Olimpiady bhp, którymi zostali:

I Krzysztof Konieczny, pow. międzyrzecki,
II Sebastian Zborowski, pow. gorzowski,
III Artur Jasiński, pow. Żagański

Następne miejsca zajęli: Bernadeta Matuszak, Elżbieta Badecka, Ewa Bajan, Sebastian Psonak, Magdalena Mazepa, Mariusz Sikora, Krystian Dubiniec, Agnieszka Tymczyn, Dawid Kałuziak, Marek Królikowski, Krzysztof Józefiak.

Gratulujemy zwycięzcom nagród, wierząc, iż wykorzystają wiedzę w swojej pracy, by zminimalizować i wyeliminować wypadki w rolnictwie. Lepiej jest nagradzać rolników za wiedzę o bezpieczeństwie niż karać za uchybienia podczas kontroli, co zgodnie przyznali szefowie powyższych instytucji wręczając nagrody.

red.

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.