Główna » Aktualności

PRIORYTETY ANR

Autor: Red. dnia 20 października 2008

Rozmowa z nowym Dyrektorem ANR OT w Gorzowie Wlkp. Tomaszem Możejko.

Proszę powiedzieć jakie są Pana priorytety funkcjonowania  w najbliższym czasie w  Agencji Nieruchomości Rolnych w naszym województwie?

Moim celem jako nowego dyrektora ANR jest przede wszystkim podniesienie jakości pracy w tejże Agencji, zwiększenie sprzedaży, podniesienie jakości świadczonych dzierżaw, a także prowadzenie polityki zgodnej ze statutem, czyli zarządzanie, przede wszystkim zasobem ANR.

Prezes Piasecki składa gratulacje nowemu dyrektorowi ANR w Gorzowie Wlkp.-Tomaszowi Możejce

Kończy się okres przejściowy na sprzedaż ziemi obcokrajowcom, zostało nam bodajże trzy lata, jak Pan myśli jak należy zagospodarować grunty, które jeszcze są w zasobach?

Jeżeli chodzi o zasób Agencji, to ten zasób stale się zmniejsza. Sprzedaż również się zmniejsza, natomiast Agencja zaczyna się utrzymywać tylko i wyłącznie z dzierżaw. Jest to tendencja ogólnokrajowa. Ziemi zawsze było mało, będzie coraz mniej, ziemia oczywiście jest droga ale musimy tą ziemię sprzedawać dla rolników, którzy potrafią ją  maksymalnie wykorzystać.

Czyli najważniejsza jest sprzedaż ziemi na powiększenie gospodarstw towarowych?

Celem działania ANR jest przede wszystkim dbanie o gospodarstwa rodzinne, czyli te gospodarstwa, które tworzą podstawę gospodarki rolno – spożywczej kraju, a z drugiej strony Agencja bazuje na przepisach prawnych, tj. ustawach i rozporządzeniach, które nie działają restrykcyjnie wbrew powszechnym opiniom, ale przede wszystkim chronią gospodarstwo rodzinne. Taki jest cel Agencji i będziemy go realizować konsekwentnie.

Życzymy by  udały się te zamierzenia.

Red.

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.