Główna » Aktualności, Projekty i szkolenia, RP Nowosolska, RP Żagańska, RP Zielonogórska, Wyróżnione

SZKOLENIA Z E-WNIOSKÓW ORGANIZOWANE PRZEZ LIR ZA NAMI

Autor: Red. dnia 28 marca 2018

Dobiegły końca szkolenia dotyczące wypełniania i przesyłania wniosków o dopłaty za pomocą aplikacji eWniosekPlus, organizowane przez Lubuska Izbę Rolniczą oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szkolenia były przeprowadzane w ramach posiedzeń Rad Powiatowych LIR w każdym powiecie województwa z udziałem rolników z danego terenu, a szkolącymi byli przedstawiciele LOR ARiMR wspierani przez przedstawicieli Biur Powiatowych ARiMR.

Szkolenia podzielone były na dwie części. Pierwsza dotyczyła zmian w zasadach przyznawania płatności obszarowych na rok 2018 i przedstawiona została przez przedstawicieli BP ARiMR. Druga część dotyczyła korzystania z aplikacji eWniosekPlus, przede wszystkim w zakresie wypełniania wniosku o płatności. Pomimo, iż aplikacja jest intuicyjna i prowadzi użytkownika niejako „za rękę”, nie jest wolna od błędów i uchybień, na które wskazali pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Żaganiu, jak chociażby powielanie powierzchni ONW dla działek podrzędnych, widoczne na wydruku.

Na szkoleniu w Zaborze, gdzie posiedzenie Zielonogórskiej Rady Powiatowej poprowadził przewodniczący Stanisław Myśliwiec, szkolącymi byli Dominik Sporny za-ca kierownika Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich LOR ARIMR oraz Tomasz Miller kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Zielonej Górze.

W Nowej Soli posiedzenie Nowosolskiej Rady Powiatowej LIR poprowadził przewodniczący Marek Strzelczyk, natomiast szkolenia poprowadzili Arkadiusz Majchrowski – Naczelnik Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego ARiMR w Żarach z/s w Lubsku oraz Grzegorz Żakowicz p.o. Naczelnika Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego ARiMR w Nowej Soli.

W Żaganiu posiedzenie Żagańskiej Rady Powiatowej poprowadził przewodniczący Zbigniew Żywień, a Szkolenia z ramienia ARIMR poprowadzili: Arkadiusz Majchrowski – Naczelnik Wydziału Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego w Żarach z/s w Lubsku oraz Marcin Psonak główny specjalista w Wydziale Płatności Bezpośrednich Biura Powiatowego w Żaganiu wraz z kierownikiem Biura Andrzejem Pogorzelskim.

Szkoleniowe posiedzenie Wschowskiej Rady Powiatowej LIR w Sławie otworzył  przewodniczący Władysław Brzechwa. W spotkaniu z ramienia Wschowskiego Biura Powiatowego ARiMR uczestniczyli Wojciech Szadel kierownik Biura oraz Dagmara Nietyksza naczelnik Wydziału Działań Społecznych, Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich. Szkolenie z posługiwania się aplikacją eWniosekPlus poprowadził Dominik Sporny za-ca kierownika Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich LOR ARIMR w Zielonej Górze.

W Słubicach spotkanie poprowadził Andrzej Babiak przewodniczący Słubickiej Rady Powiatowej LIR. Ze zmianami w zasadach przyznawania płatności obszarowych na rok 2018 zapoznały uczestników Beata Chmurzyńska kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Słubicach oraz Joanna Dmuchowska główny specjalista, a aplikację eWniosekPlus przedstawił Andrzej Trzop – kierownik Biura Działań Społecznych, Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich LOR ARIMR w Zielonej Górze.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dotyczącymi płatności bezpośrednich i wniosków o dopłaty obszarowe przez internet umieszczonymi na stronie internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.