Główna » Aktualności, Konkursy, olimpiady, Wyróżnione

XIV OLIMPIADA WIEDZY BHP I ROLNICTWA

Autor: Red. dnia 14 grudnia 2018

Jak co roku, Lubuska Izba Rolnicza włączyła się w organizację olimpiady dotyczącej wiedzy z zakresu BHP oraz rolnictwa. W dniu 6 grudnia br. tradycyjnie w siedzibie LODR Kalsku licznie zgromadzili się rolnicy i uczniowie szkół rolniczych z województwa lubuskiego. W tym roku po raz pierwszy wprowadzone zostały dwie kategorie: rolnik oraz uczeń.

Olimpiada skierowana jest do właścicieli gospodarstw rolnych oraz osób gospodarujących wspólnie z rodzicami, posiadających grunty rolne na terenie Ziemi Lubuskiej oraz rolników prowadzących własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy wielokrotnego wyboru z zakresu BHP. W drugiej części testu – ogólnorolnej – możliwa była tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Uczniowie wykazali się bardzo wyrównanym poziomem. Test wyboru nie dał rozstrzygnięcia, kto posiada największa wiedzę. Komisja w składzie: Roman Frankowski, Anna Słowik, Mariusz Cichy i Maciej Woźniak przeprowadziła drugi etap – ustną dogrywkę z zakresu rolnictwa. Pomiędzy pierwszym i drugim oraz trzecim i czwartym miejscem odbyła się zacięta walka. Ostatecznie wyniki XIV Olimpiady był następujące:

W kategorii Uczeń:

I miejsce zajął Michał Mrozek – ZSCKR w Bobowicku

II miejsce zajął Kacper Kucharczuk – ZSCKR w Kamieniu Małym

III miejsce zajął Witold Kmieć – ZSCKR w Bobowicku

IV miejsce zajął  Bartosz Muster– ZSCKR w Kamieniu Małym

W kategorii Rolnik:

I miejsce zajął Andrzej Kochański – powiat żarski

II miejsce zajął Tomasz Musiał – powiat nowosolski

III miejsce zajął Sebastian Psonak – powiat żagański

Wśród fundatorów nagród znalazła się Lubuska Izba Rolnicza, która ufundowała wyróżnienie za IV miejsce  w kategorii Uczeń.

A. Słowik

fot. LODR

Więcej zdjęć na lodr.pl

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.