Główna » Aktualności

XIX REGIONALNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW I GRUP ŚPIEWACZYCH

Autor: Red. dnia 3 lipca 2014

24 maja na boisku rekreacyjno-sportowym w Niegosławicach odbył się Regionalny Przegląd Zespołów i Grup Śpiewaczych „Pejzaż muzyką malowany”. Organizatorem przeglądu jest Gminne Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach, przy współudziale Urzędu Gminy Niegosławice, KGW z Gościeszowic i OSP Niegosławice.
Celem przeglądu jest ocalenie od zapomnienia pieśni ludowych, patriotycznych i popularnych, integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek, radość wspólnego spotkania się, śpiewania i muzykowania, promocja gmin przez zespoły, ocena sytuacji artystycznej w zespołach ludowych i grupach śpiewaczych w regionie.
Na scenie w koncercie konkursowym zaprezentowało się dwudziestu jeden wykonawców : „Sześciopak” z Czerwieńska, „Luna Rosa” z Jelenina, „Quatro” z Małomic, „Kanon” z Nietkowa, „Rapsodia” z Lasek, „Melodia” z Płotów, „Rytm” z Nietkowa, „Gościeszanki” z Gościeszowic, „Szwarne Paradnice” z Nowej Soli, „Fryderyki” z Nowej Jabłony, „Chabry” z Siedliska, „Małomiczanki” z Małomic, „Gama” z Leśniowa Małego, „Niezapominajki” z Nowej Soli „Jarzębinki” z Otynia, „Stypułowianie” ze Stypułowa, „Konotopianie” z Konotopu, „Nary-Doro” z Siedliska, „Źródełko” z Wichowa, „Wrzosy” z Siecieborzyc i „Mycielinianki” z Mycielina.
Koncert konkursowy prowadził Donat Linkowski. Pogoda nie rozpieszczała uczestników i widzów. Było chłodno i deszczowo. Można było się rozgrzać gorącymi potrawami i napojami przygotowanymi przez KGW Gościeszowice. Humory dopisywały, ale nie wszyscy zziębnięci uczestnicy i widzowie dotrwali do końca.
Uczestników przeglądu oceniała komisja artystyczna w składzie: Grzegorz Łukasiewicz – przewodniczący, Elżbieta Stachowiak, Stanisława Szczepanik i Janina Wilga.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników przeglądu komisja artystyczna postanowiła przyznać:
Grand Prix Przeglądu i nagrodę finansową Przewodniczącego Rady Gminy Niegosławice zespołowi „Źródełko” z Wichowa.
Tytuły Laureata i nagrodę rzeczową zespołom:
– „Mycielinianki” z Mycielina
– „Wrzosy” z Siecieborzyc
– „Sześciopak” z Czerwieńska
– „Kanon” z Nietkowa
– „Konotopianie” z Konotopu
– „Nary-Doro” z Siedliska
– „Rytm” z Nietkowa

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki.
Organizatorzy zapraszają za rok na XX jubileuszowy „Pejzaż Muzyką Malowany”.

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.